Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z Komendy Miejskiej w Toruniu będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał na terenie Reszla nietrzeźwego mężczyznę kierującego jaguarem. Zatrzymany 50-latek kierował pojazdem mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (08.09.2018) przed godziną 14.00 będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusz służący na co dzień w Komendzie Miejskiej w Toruniu sierż. Adrian Lewicki, na jednej z ulic Reszla zauważył samochód marki Jaguar, który poruszał się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem. Wskutek niebezpiecznej jazdy kierujący uderzył prawym przednim kołem w krawężnik. Za kierownicą auta siedział mężczyzna, którego zachowanie od razu wzbudziło podejrzenia policjanta. Mundurowy natychmiast ruszył za pojazdem i gdy ten się zatrzymał podbiegł do niego, usiłując  uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy. Niestety pomimo prób mężczyzna odjechał. Sierż. Adrian Lewicki o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego kętrzyńskiej komendy policji, po czym natychmiast poprosił jednego z mieszkańców miasta, który podjechał swoim samochodem, aby pomógł mu  dogonić kierującego jaguarem. Z pomocą mieszkańców miasta natrafiono na pojazd pijanego kierowcy, który próbował oddalić się z miejsca pieszo. Mężczyźni dogonili i ujęli sprawcę. Po przyjeździe na miejsce patrolu kierujący został przekazany w ich ręce. Okazało się, że autem kierował nietrzeźwy 50-latek. Mieszkaniec Szczecina miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

ab/in

Powrót na górę strony