Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci zatrzymali busa, a w nim… 13 cielaków

Służba na drodze zaskoczyć może nawet doświadczonych policjantów. 24 października br. policjanci drogówki patrolując olsztyńskie ulice zauważyli, że w stojącym na skrzyżowaniu busie, w części bagażowej coś się porusza. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli okazało się kierowca forda przewoził na pace małe cielaki.

24 października policjanci ruchu drogowego, jak co dzień, patrolowali drogi Warmii i Mazur. Tego dnia stojąc na skrzyżowaniu przy ul. Artyleryjskiej w Olsztynie  i czekając na zielone światło  zauważyli  w stojącym przed nimi busie, w części bagażowej głowę, prawdopodobnie jakiegoś zwierzęcia.

Funkcjonariusze zatrzymali forda do kontroli. Podczas sprawdzania części bagażowej samochodu okazało się, jak wynika z relacji policjantów, że w samochodzie, oprócz kierowcy, podróżowało 13 małych cielaków.

59-letni kierowca auta tłumaczył policjantom, że kupił zwierzęta w jednym z gospodarstw w naszym regionie. Własnym środkiem transportu postanowił je przewieźć do swojego gospodarstwa znajdującego się w województwie wielkopolskim. Mężczyzna był zaskoczony, tłumaczył, że nie wiedział, że nie można w ten sposób przewozić zwierząt. Policjanci na miejsce wezwali Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Inspekcję Transportu Drogowego.

Kierowca za przewóz zwierząt  pojazdem do tego nieprzystosowanym został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. O los zwierząt zatroszczył się Powiatowy Lekarz Weterynarii. Dalszą podróż cielaki odbyły już w warunkach zgodnych z przepisami.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.06 MB)

Powrót na górę strony