Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Wzorowa postawa 13-latka. Zgubiony portfel trafił do właściciela

Z pewnością każdemu z nas przydarzyła się sytuacja, kiedy coś zgubiliśmy. Problem staje się poważny, jeśli utracimy coś wartościowego lub ważnego dla nas. Każdy kto zagubił jakiś przedmiot, chociażby klucze do mieszkania, czy dokumenty liczy, że znajdzie się uczciwa osoba, która odda te przedmioty. Tak właśnie zdarzyło się w Węgorzewie, gdzie 13-latek przekazał policjantom znaleziony portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Do węgorzewskiej komendy zadzwonił 13-letni mieszkaniec Węgorzewa i poinformował, że znalazł portfel. Na miejscu okazało się, że chłopak idąc chodnikiem zauważył na trawniku portfel. Młodzieniec nie przeszedł obojętnie,   podniósł go  i od razu poinformował o znalezionym przedmiocie oficera dyżurnego węgorzewskiej komendy. Jak oświadczył, chciał aby zguba trafiła do właściciela. W środku portfela oprócz dokumentów były pieniądze. 13-latek w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami powiedział, że mama od małego uczyła go, aby nie brać cudzych rzeczy.

Policjanci po ustaleniu właściciela przekazali mu jego zgubę. Mężczyzna był bardzo zaskoczony  i niezmiernie szczęśliwy z odzyskania dokumentów i pieniędzy, które już spisał na straty.

gm/in

Powrót na górę strony