Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: „Kręci mnie bezpieczeństwo” - piknik z Policją

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wydminy, dzielnicowa mł. asp. Iwona Stankiewicz po raz kolejny spotkała się z najmłodszymi i ich opiekunami podczas organizowanych pikników rodzinnych. Policjantka przekazała cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać jeszcze z letniego wypoczynku oraz mówiła o bezpiecznym powrocie do szkoły. A wszystko po to, aby mieszkańcy byli ostrożni i czuli się bezpieczne.

Pozostały czas do końca wakacji wydmińscy policjanci wykorzystują na organizowanie kolejnych spotkań z najmłodszymi oraz ich opiekunami. W czasie tych spotkań mówią o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny i jak bezpiecznie wrócić do szkoły, w tym szczególnie omawiają bezpieczeństwo na drodze. Wszystko to w ramach kampanii ”Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci w minioną sobotę, uczestniczyli w dwóch piknikach rodzinnych zorganizowanych w miejscowości Biała Giżycka i Mazuchówka gmina Wydminy.

W czasie spotkania z dziećmi, młodzieżą i ich opiekunami dzielnicowa przede wszystkim mówiła o zagadnieniach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem w czasie wolnym oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a tym samym o bezpiecznym powrocie najmłodszych do szkoły. Treści teoretyczne uzupełniała przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych, które zna z codziennej służby. Informacje te są bardzo ważne z uwagi, że kończą się wakacje, a zaczyna rok szkolny.

 

 

Wśród dorosłych zostały przekazane broszury informacyjne, w których zawarte zostały rady dotyczące bezpiecznego przewożenia dzieci i nie wsiadania za kierownice auta po alkoholu, a także informacje na temat aplikacji „Moja Komenda” czy „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W trakcie zorganizowanych pikników, dorośli mogli sprawdzić się na torze jeżdżąc gokartem w alkogoglach symulujących odurzenie alkoholem. Według uczestników, którzy skorzystali z tej atrakcji wynika, że jest to dobry sposób na naukę i pokazanie jak trudno i niebezpiecznie prowadzi się pojazd po alkoholu. A wszystko po to aby na drogach było bezpiecznie i bez wypadków.

(ich/rj)

 

Powrót na górę strony