Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: „Kręci mnie bezpieczeństwo…” na „Odblaskowym Rowerowym Przystanku” z ełcką drogówką

Policjanci z ełckiej drogówki, realizując założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…” zorganizowali Odblaskowy Rowerowy Przystanek. Na stadionie przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku policjanci spotkali się uczestnikami półkolonii, którzy wyruszali na wycieczkę rowerową. Była to doskonała okazja do tego, by przybliżyć najmłodszym kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zadbali również by wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali elementy odblaskowe.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci z ełckiej drogówki zorganizowali Odblaskowy Rowerowy Przystanek. Na stadionie przy Zespole Szkół nr 1 w Ełku policjanci spotkali się uczestnikami półkolonii, którzy wyruszali na wycieczkę rowerową. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jakie jest obowiązkowe wyposażenie roweru?

Kiedy można jeździć po chodniku, a kiedy po jezdni?

O czym muszą pamiętać piesi?

To tylko niektóre zagadnienia, którymi były zainteresowane dzieci. Kwestie te wymagają szczególnej uwagi, bo najmłodsi uczestniczą w ruchu drogowym zwykle w tym charakterze. Policjanci przypomnieli więc dzieciom, że one również są uczestnikami ruchu drogowego i zgodnie z tym muszą przestrzegać przepisów, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem.

W trakcie spotkania policjanci podkreślili także niezwykle ważną rolę odblasków. Zadbali również by wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali elementy odblaskowe. Dzieci zgodnie zapewniły, że będą nosiły odblaski, bo nie tylko poprawiają widoczność, ale też są bardzo modne.

(aj/tm)

  • "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
    "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
  • "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
    "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
  • "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
    "Odblaskowy Przystanek" w Ełku
Powrót na górę strony