Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko, Braniewo: Jeden uprawiał narkotyki w szklarni, drugi miał je przy sobie. Obaj odpowiedzą przed sądem

Walka z producentami i handlarzami środków odurzających to jeden z priorytetów służby kryminalnej oraz element, któremu wiele uwagi poświęca służba prewencyjna w policji. Bez względu na skalę produkcji i wagę ujawnionych substancji, policjanci w każdym przypadku traktują je jako poważne zagrożenie zdrowia i życia osób, do których mogą trafić. A każda osoba, która zostanie zatrzymana w związku z ich produkcją, czy posiadaniem, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Braniewo

W środę (08.08.2018) około godz. 21:00 policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego podczas służby zwrócili uwagę na dwie osoby, które przebywały w okolicy rzeki w Braniewie. Na widok radiowozu jeden z nich odłożył na ziemię dwa srebrne zawiniątka. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn. Podczas tej czynności 26-latek i jego znajomy zachowywali się nerwowo, unikali kontaktu wzrokowego z patrolem. Chwilę później policjanci poznali powód takiej ich reakcji. Funkcjonariusze zabezpieczyli  przy nich 2 zawiniątka, w których jak ustalili, znajdowało się blisko 10 gramów marihuany oraz około 2 gramy amfetaminy. Co więcej, w plecaku należącym do 26-latka była waga, młynek oraz szklana lufka. Znad rzeki zatrzymani mężczyźni trafili wprost do policyjnej celi gdzie spędzili noc. Sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 26-letni podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie trwają, a kryminalni nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki

Olecko

Oleccy kryminalni podczas wykonywania czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców miasta, w miejscu zamieszkania może nielegalnie uprawiać konopie. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Wczoraj (09.08.2018) podczas przeszukania posesji 28-latka policjanci znaleźli kilka roślin narkotyku. Krzewy rosły w szklarni wśród pomidorów i miały około 3 metrów wysokości. W związku z tym mieszkaniec Olecka został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za nielegalną uprawę konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki

(js/jsz/tm)

Powrót na górę strony