Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Szarżował autem i uderzył w latarnię. Pasażerki trafiły do szpitala

Dwie pasażerki zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie, po tym jak 27-letni kierowca podczas zbyt szybkiej jazdy stracił panowanie nad autem, zjechał na prawą stronę jezdni i „ściął” przydrożną latarnię. Policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (08.08.2018) kilkanaście minut po godz. 22:00 na ul. Krasickiego w Olsztynie. Policjanci nie mieli wątpliwości co do okoliczności zdarzenia drogowego – pomocne okazały się kamery olsztyńskiego systemu ITS.

Jak ustalili policjanci, 27-letni kierowca Jeepa Grand Cherokke jadąc ul. Krasickiego od strony ul. Wańkowicza, na łuku drogi w lewo zjechał na prawą stronę jezdni, stracił panowanie nad kierowanym autem i uderzył w latarnię. Prędkość w chwili zdarzenia była na tyle duża, że pojazd po ścięciu latarni wylądował na jezdni i zablokował lewy pas ruchu. Na skutek tego manewru, dwie pasażerki w wieku 28 i 25 lat zostały przewiezione do szpitala w Olsztynie. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

W związku z rangą zdarzenia policjanci postanowili nie nakładać na kierowcę mandatu karnego, a zamiast tego skierować sprawę do sądu. Mundurowi zatrzymali też 27-letniemu kierowcy prawo jazdy. Kierowca przed sądem będzie musiał wytłumaczyć się z brawurowej jazdy – odpowie za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(rp/tm)

Powrót na górę strony