Szczytno: Ukradł parasol, żeby osłonić się od słońca - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Ukradł parasol, żeby osłonić się od słońca

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Mężczyzna pod osłoną nocy ukradł spod lokalu ogrodowy parasol przeciwsłoneczny, po to aby ten służył mu w jego ogrodzie. Przeliczył się. Charakterystyczny element niepasujący do wystroju posesji zauważyli kryminalni, którzy zatrzymali 23-latka. Śledczy już przedstawili mu zarzut kradzieży, a parasol wrócił do właściciela lokalu.

Wczoraj (08.08.18 r) szczycieńscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Na podwórku u mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli skradziony kilka dni wcześniej parasol ogrodowy.

23-latek podczas przesłuchania przyznał śledczym, że ukradł parasol bo pomyślał, że przyda mu się do ogrodu w celu ochrony przed słońcem.

Jak ustalili policjanci w nocy z niedzieli na podziałek (29 – 30 lipca b.r.), chłopak  przechodził obok jednego z miejskich lokali i zauważył stojące na parkingu dwa parasole. Oczami wyobraźni zobaczył jak jeden z nich ustawiony jest u niego na posesji, po to aby wypoczywającego gospodarza chronić przed zgubnymi skutkami promieniowania słonecznego.

Jak pomyślał, tak zrobił. 23-latek wyciągnął parasol z betonowej podstawy, zarzucił na plecy i zaniósł do domu. Najpierw dla niepoznaki rzucił go pod płot, a po kilku dniach ustawił dumnie na podwórku, aby spełniał funkcję jaką zamarzyła się gospodarzowi.

23-latek nie cieszył się zbyt długo nie swoją rzeczą. W błogim wypoczynku przeszkodzili mu szczycieńscy kryminalni. Przekazali parasol właścicielowi lokalu skąd został skradziony.

Teraz mieszkaniec gminy Szczytno odpowie przed sądem za przestępstwo kradzieży parasola o wartości 1 200 złotych. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

esz/kw

Powrót na górę strony