Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież żeliwnych pokryw studzienkowych

Dzielnicowi z Pisza zatrzymali 48-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież 21 sztuk żeliwnych pokryw studzienkowych o wartości blisko 2 000 złotych. Funkcjonariusze sprawdzając teren miasta w poszukiwaniu sprawcy zgłoszonej kradzieży, zauważyli mężczyznę, który szedł z wózkiem dwukołowym. Jak się okazało, przewoził nim skradzione pokrywy. 48-latek był pod znacznym wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z piskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży pokryw studzienkowych na ul. Młodzieżowej w Piszu. Natychmiast przystąpili do szukania sprawcy. Na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który szedł z wózkiem dwukołowym. Funkcjonariusze zainteresowali się tym mężczyzną. Jak się okazało, przewoził nim pokrywy żeliwne.

Był to 48-letni mieszkaniec Pisza, który znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten od razu przyznał się policjantom, że wziął sobie te pokrywy z ulicy Młodzieżowej, czyli z miejsca, gdzie zgłoszono kradzież. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Piszu, który jest właścicielem tych pokryw oszacował ich wartość na kwotę blisko 2 000 złotych.

48-letni mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut kradzieży w celu przywłaszczenia 21 sztuk żeliwnych pokryw studzienkowych burzowych na szkodę Urzędu Miejskiego w Piszu. Nie kwestionował swojej winy. Przyznał funkcjonariuszom, że zamierzał je sprzedać.

Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

asz/in

Powrót na górę strony