Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Szybka reakcja – rower odzyskany. Policjant po służbie ujął sprawcę kradzieży

Szybka reakcja i policyjna spostrzegawczość funkcjonariusza z miejscowej szkoły Policji sprawiły, że skradziony rower wrócił do właściciela, a sprawca kradzieży stanie przed obliczem sądu.

Rzecz działa się w miniony piątek po południu w okolicach jednego ze szczycieńskich marketów. Do policjanta, który był po służbie podszedł 17-latek i powiedział, że widział jak kilka minut temu jego rowerem odjechał nieznany mężczyzna. Chłopak opisał wygląd mężczyzny oraz rower licząc, że ktoś pomoże mu odzyskać jednoślad.

Opisy jakie usłyszał funkcjonariusz przydały się, ponieważ zaledwie po kilkunastu minutach, przejeżdżając ulicami miasta zauważył poszukiwany rower, którym jechał opisany sprawca kradzieży.

Policjant po służbie bez chwili wahania zaparkował samochód i najzwyczajniej w świecie udaremnił rowerzyście dalszą jazdę. Natychmiast też powiadomił oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki Policji o ujęciu sprawcy kradzieży.

Patrol, który przyjechał na miejsce interwencji zabezpieczył rower i wykonał czynności z 19-letnim mieszkańcem Mrągowa.

Rower w stanie nienaruszonym wrócił do właściciela,  natomiast 19-letni mrągowianin za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  

esz/in

Powrót na górę strony