Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Nietrzeźwa 28-latka wjechała autem w betonowy filar

Kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi 28-latce z Mrągowa, która kierując autem uderzyła w betonowy filar. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kobieta nie dość, że wsiadła za kierownicę nie mając do tego uprawnień, to w organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Teraz odpowie przed sądem.

W środę (04.07.2018) tuż po godz. 16:00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z miejscowych parkingów samochód uderzył w filar budynku. Na miejsce zdarzenia pojechali mrągowscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że 28–letnia kobieta jadąc osobowym mercedesem na parkingu, uderzyła w betonowy filar. Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę tego niebezpiecznego manewru. Jak się okazało 28–letnia mieszkanka Mrągowa kierowała w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kobiety ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo nie posiadała uprawnień do kierowania, a auto było niezarejestrowane. 28–latka tłumaczyła, że uczyła się jeździć, a auto użyczył jej znajomy, który siedział na miejscu pasażera. Ten jak się okazało - również był pod wpływem alkoholu. 

Mieszkanka Mrągowa za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poza drogą publiczną została ukarana mandatem karnym. Zaś za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Mężczyzna, który użyczył auto nietrzeźwej kobiecie także został ukarany mandatem.

(jd/tm)

Powrót na górę strony