Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Rozbój, którego… nie było. Za to jest zarzut wobec 30-latka

30-letni mężczyzna złożył zawiadomienie o tym, że został napadnięty, gdy jechał rowerem i że podczas rozboju sprawcy pobili go i zabrali portfel z pieniędzmi o dokumentami. Teraz mężczyzna odpowie za zawiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie. Funkcjonariusze ustalili bowiem, że żadnego rozboju nie było, a 30-latek całą historię… wymyślił.

Mężczyzna, który zgłosił, że gdy jechał rowerem to został napadnięty przez dwóch sprawców - minął się z prawdą. Zeznał również, że w trakcie szamotaniny z bandziorami skradziono mu portfel z pieniędzmi i dokumentami. To również nie była prawdziwa wersja. Jednak do niej doszli policjanci kryminalni, którzy wypytywali 30-latka o okoliczności przestępstwa. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń i w trakcie rozmowy „pogubił” się nieco w zeznaniach.

Po pewnym czasie przyznał policjantom że w obawie przed konsekwencją wykorzystania dokumentów zgłosił rozbój. Tak naprawdę portfel z dokumentami po prostu zgubił. Teraz 30-latek odpowie za zawiadomienie policji o niepopełnionym przestępstwie. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają przed tego typu zachowaniem. Zagubione dokumenty, karty bankomatowe można zwyczajnie zastrzec w instytucji, która dokument wydala a karty płatnicze w banku. Zawiadamianie policji i wymyślanie historii rodzi konsekwencje prawne.

(kn/tm)

Powrót na górę strony