Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Wspólne działanie policjantów, strażaków i pracowników sanepidu. Cel: bezpieczeństwo uczestników wypoczynku letniego

Dobro uczestników obozów harcerskich oraz kolonii zorganizowanych na świeżym powietrzu to jeden z elementów przedsięwzięcia jakim jest akcja „Bezpieczne Wakacje 2018”. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywających pod namiotami, szczycieńscy policjanci, strażacy oraz przedstawiciele sanepidu odwiedzają miejsca ich wypoczynku.

Razem z początkiem wakacji rozpoczęły się także kontrole obozów harcerskich i kolonii na świeżym powietrzu. W trosce o bezpieczeństwo uczestników zorganizowanego wypoczynku, wspólne działanie podjęły służby, które w swoich uprawnieniach mają kontrolowanie takich miejsc.

Sierż. Agata Mendelewska policjantka zajmująca się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, kpt. Adam Kalaga z prewencji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Anna Kanak z promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, odwiedzili uczestników obozu w miejscowości Piasutno nad jeziorem Nożyce oraz harcerzy przebywających w Rekownicy nad jeziorem Klimek.

  • Spotkanie z wypoczywającymi
    Spotkanie z wypoczywającymi
  • Spotkanie z wypoczywającymi
    Spotkanie z wypoczywającymi
  • Spotkanie z wypoczywającymi
    Spotkanie z wypoczywającymi

Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia, a także poinstruowali jak należy prawidłowo posługiwać się gaśnicą i sprzętem służącym do pływania. Ponadto przekazane zostały numery telefonów, które należy wykorzystać w sytuacji pilnego skontaktowania się ze służbami.

(esz/tm)

Powrót na górę strony