Iława: Tragiczne w skutkach zderzenie z betoniarką - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Tragiczne w skutkach zderzenie z betoniarką

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie Susz – Kisielice w powiecie iławskim. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu tego zdarzenia, kierujący betoniarką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w busa. Kierowca busa na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Zbyt wysoka prędkość, a może chwila nieuwagi – policjanci wyjaśniają co mogło być przyczyną tragicznego wypadku, do którego doszło w powiecie iławskim. Kierujący samochodem specjalnym – betoniarką, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie doprowadził do zderzenia czołowego z kierującym busem tzw. chłodnią. Kierujący busem został przetransportowany do szpitala helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego, jednak na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Natomiast kierujący betoniarką został zatrzymany.

Droga w tym miejscu była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz  wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(jk/tm)

  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
Powrót na górę strony