Olsztyn: Olsztyńscy policjanci zwyciężyli w „Zawodach strzeleckich o puchar dowódcy 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie”

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwyciężyli w „Zawodach strzeleckich o Puchar Dowódcy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie”. Na strzelnicy LOK-u insp. Piotr Zabuski, podkom. Tomasz Okorski i asp. szt. Tadeusz Deptuła nie dali szans przeciwnikom i w konkurencjach drużynowych zdobyli najwyższe trofea.

W środę (27.06.2018) na strzelnicy LOK-u w Olsztynie odbyły się „Zawody strzeleckie o Puchar Dowódcy 4. Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie”. Celem zawodów było doskonalenie umiejętności strzeleckich w bezpośredniej rywalizacji sportowej pomiędzy drużynami różnych służb mundurowych.

• Uczestnicy zawodów
    Uczestnicy zawodów

Swoje umiejętności strzeleckie z ramienia KMP w Olsztynie prezentowali: Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski oraz policjanci z Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Olsztynie - podkom. Tomasz Okorski oraz asp. szt. Tadeusz Deptuła. Zawodnicy strzelali z pistoletu Glock 17 i karabinu KBK AKM. W klasyfikacji drużynowej policjanci zdobyli pierwsze miejsce zdobywając łącznie 539 pkt. W klasyfikacji indywidualnej dwa pierwsze miejsca na podium również przypadły funkcjonariuszom olsztyńskiej komendy. Najlepszym strzelcem okazał się asp. szt. Tadeusz Deptuła uzyskując 98 pkt. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się podkom. Tomasz Okorski z wynikiem 90 pkt.

Zwycięzcy do swojej jednostki powrócili z czterema pucharami.