Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Pijany ojciec jechał ciągnikiem z 12 – letnim synem

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się ojciec 12–letniego chłopca. Mając w organizmie promil alkoholu przewoził syna w ciągniku rolniczym. 51–letni mieszkaniec gminy Bartoszyce swoją podróż zakończył na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, a chciał pojechać do Sępopola. Policjanci odwieźli 12–latka do domu, a 51–latka zwolnili po wykonaniu z nim niezbędnych czynności. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Dziś (28.06.2018) o godz. 7:25 policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym Ursus. Mężczyzna jechał z 12–letnim synem. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny i wtedy okazało się, że 51–latek ma w organizmie promil alkoholu.

W interwencji musiał wziąć udział kolejny patrol policji z uwagi na konieczność odwiezienia chłopca do domu. Policjanci przekazali 12–latka pod opiekę dorosłego i trzeźwego brata. Natomiast 51-latek został zatrzymany. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, ciągnik przekazali osobie wskazanej przez mężczyznę.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł..

(mk/tm)

  • Miejsce kontroli drogowej
    Miejsce kontroli drogowej
Powrót na górę strony