Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Podsumowanie „nietrzeźwego” weekendu

Nietrzeźwi, pod działaniem alkoholu, bez uprawnień, bez wyobraźni… - policjanci kilkukrotnie interweniowali na drogach Warmii i Mazur w związku z zaistniałymi zdarzeniami drogowymi oraz z powodu łamania przepisów przez nietrzeźwych kierujących.

Działdowo:

W piątkowy wieczór (22.06.2018r.) na trasie Gródki - Gruszka w gminie Płośnica patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej 42-latka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę.

Wobec rowerzysty znajdującego się w stanie nietrzeźwości sąd może zastosować grzywnę od 50 zł do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat albo karę aresztu od 5 do 30 dni.

W nocy z piątku na sobotę (22-23.06.18r) w Działdowie na jednej z ulic, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca gminy Płośnica, który kierował samochodem osobowym marki Seat Cordoba. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego autem, okazało się, że był on w stanie po użyciu alkoholu. 25-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Młodzieńcowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny. Ponadto sąd zobligowany jest do orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów wobec sprawcy wykroczenia.

W sobotę (23.06.2018r.) po godzinie 13.00 w miejscowości Ruszkowo, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Policjanci sprawdzili dokumenty kierującego jednośladem i jego stan trzeźwości. Wynik badania wskazał, że kierujący pojazdem 45-letni mieszkaniec gminy Działdowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację ze zdarzenia.

Nowe Miasto Lubawskie:

W sobotę (23.06.18r) po południu, ok godz. 16:35 na ul. Kopernika w Kurzętniku policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że 46-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Elbląg:

Policjanci zatrzymali kobietę, która jechała ulicą Rybną w Elblągu, swoim osobowym renault. Kierująca zatrzymano do kontroli i poddano badaniu na zawartość alkoholu. Kierująca miała 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód przekazano innej trzeźwej osobie, a kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Rekordzistą okazał się jednak 43-latek zatrzymany w sobotę (23.06.18r). Mężczyzna kierował samochodem volvo, a kontrola miała miejsce przy ul. Rawskiej. Wynik badania alkotestem to ponad 2 promile alkoholu w organizmie 43-latka. Jego auto odholowano na policyjny parking i zatrzymano mu prawo jazdy.

Inny kierujący najechał swoją hondą civic na przydrożne drzewo. Było to w niedzielę (24.06.18r) około godziny 19:00 w miejscowości Łęcze. Tak niefortunnie zakończyła się podróż autem z wynikiem 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Auto odholowano na parking.

Wszystkie wymienione osoby odpowiedzą teraz przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Bartoszyce:

Osoba, która nie zatrzymuje się do policyjnej kontroli popełnia przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. W sobotni (23.06.18r) poranek, kierujący Audi A4 właśnie nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Uciekinier wjechał jednak w ślepą ulicę gdzie został zatrzymany. Jak się okazało, 28-latek z Kętrzyna chciał uniknąć policyjnej kontroli, bo był pijany, w organizmie miał ponad  0,8 ‰  alkoholu. Mieszkaniec Kętrzyna odpowie za dwa przestępstwa, grożą mu surowe konsekwencje.

W sobotę, (23.06.18r.), wcześnie rano, policjanci z drogówki kontrolowali
ruch na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach. Funkcjonariusze, chcieli zatrzymać nadjeżdżające Audi, jednak kierujący autem mężczyzna zignorował wydawane przez policjanta polecenie zatrzymania się i chcąc uniknąć kontroli skręcił w ulicę Przemysłową. Policjanci ruszyli w pościg za mężczyzną i zatrzymali 28 - latka, gdy ten wjechał w ślepą ulicę. Okazało się, że mieszkaniec Kętrzyna uciekał bo był pijany, miał w organizmie ponad 0,8 promila  alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego audi zostało zabezpieczone na parkingu strzeżonym. 28 - latek odpowie za 2 przestępstwa (kierowanie pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli). Teraz mężczyźnie grozi kara więzienia, zakaz kierowania samochodami na okres co najmniej 3 lat. Kolejną dolegliwością dla 28 - latka będzie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

jn/kn/mk/lm/kw

Powrót na górę strony