Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap, Iława, Nowe Miasto Lub.: Porozmawiajmy o bezpiecznych wakacjach…

Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Jednak nie należy zapominać o własnym bezpieczeństwie, a zwłaszcza bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Tradycyjnie - jak co roku - gołdapscy policjanci spotykają się z uczniami szkół, żeby przypomnieć im zasady jakich należy przestrzegać, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Podobnie policjanci w Nowym Mieście Lubawskim i Iławie, którzy ostrzegali też przed zbyt pochopnym podejmowaniem pracy za granicą.

Gołdap

Koniec roku szkolnego tuż tuż…Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2018” odwiedzali placówki oświatowe na terenie całego powiatu. W trakcie spotkań policjanci przypomnieli dzieciom i młodzieży podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by wakacje były udane i bezpieczne. Rozmawiali z młodymi ludźmi na temat bezpiecznego poruszania się podczas wycieczek pieszych i rowerowych, ostrzegali przed przygodnymi znajomościami oraz o zagrożeniach jakie stwarzają kąpiele w morzu i jeziorach bez nadzoru osób dorosłych. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zachęcali uczniów do wzięcia udziału w konkursie na filmowy przeWODNIK. Konkurs patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Spotkania stanowiły również doskonałą okazję do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze starszym klasom przekazywali informacje o procesie rekrutacji, wymaganiach jakie musi spełnić kandydat do służby oraz o poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej.

 • Spotkanie w Gołdapi
  Spotkanie w Gołdapi
 • Spotkanie w Gołdapi
  Spotkanie w Gołdapi
 • Spotkanie w Gołdapi
  Spotkanie w Gołdapi

Iława

Iławska policjantka przeprowadziła kolejne spotkania dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Mł. asp. Joanna Kwiatkowska spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie, gdzie przypominała, że wakacje  to czas odpoczynku i swobody, ale także wtedy  należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Poinformowała, że bez względu na porę roku zawsze jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Musimy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na znaki drogowe ponieważ one informują nas jak mamy postępować. Policjantka podkreśliła również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, informując jednocześnie, że odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

Policjantka  podczas spotkania tuż przed zbliżającymi się wakacjami, które są czasem podróży tych w kraju jak i poza jego granicami omówiła także co to jest handel ludźmi, gdyż jest to przestępstwo zaliczane do jednych z najcięższych zbrodni, która godzi nie tylko w wolność, ale i ludzką godność. Aby ustrzec  przed zagrożeniami, które niesie ze sobą ten nielegalny proceder informowała o zagrożeniach związanych z poszukiwaniem pracy za granicą oraz na terenie naszego kraju. Policjantka  udzielała cennych wskazówek, dzięki którym uczniowie mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Zwracała szczególną uwagę na to, aby nie podejmować żadnej pracy bez uprzedniego, dokładnego sprawdzenia jej legalności. Informowała jednocześnie, że grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Warto zatem korzystać z baz ofert pracy od sprawdzonych pracodawców i pośredników pracy, w tym  takich stron jak EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia (www.eures.praca.gov.pl), czy KRAZ – Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (www.kraz.praca.gov.pl).

 • Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie
  Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Iławie

Nowe Miasto Lubawskie

Czerwiec to miesiąc kiedy niemal każdego dnia nowomiejscy policjanci spotykają się z dziećmi z przedszkoli i szkół przygotowując ich do spędzenia bezpiecznie wakacji. To jest najlepszy moment, aby przypominać o zagrożeniach jakie mogą spotkać nie tylko podczas wakacyjnych wyjazdów, ale także na swoim podwórku. Policjanci przypominają m.in. gdzie absolutnie nie można się kąpać, z kim nie wolno rozmawiać i oddalać się, o tym jak poruszać się bezpiecznie rowerami. Dziś (21.06.2018) policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Marzęcicach. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III poznali m.in. zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą i w lesie. Najważniejsze jednak było to, z jakim zaciekawieniem słuchały rad by zachowywać się bezpiecznie podczas letniego wypoczynku. Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów działania Policji. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

 • Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim
  Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim
 • Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim
  Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim
 • Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim
  Spotkanie z dziećmi w powiecie nowomiejskim

(ab/jk/lm/tm)

Powrót na górę strony