Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: „Kręci mnie bezpieczeństwo” - festyn rodzinny z węgorzewskimi policjantami

Węgorzewscy policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Mazurską Fundację Edukacyjną „Bonus Pastor” i Salwatorianów z Parafii p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Funkcjonariusze zaprezentowali policyjne radiowozy, motory i ich wyposażenie. Oprócz dobrej zabawy, uczestnicy mieli okazję poznać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a także sprawdzić umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Wczoraj (18.062018) od godz. 13:00 policjanci brali udział w festynie rodzinnym, który odbył się w samym centrum miasta. Impreza została zorganizowana przez Salwatorianów z Parafii p.w. Dobrego Pasterza w Węgorzewie. Organizatorzy festynu przygotowali szereg różnych atrakcji, m.in. liczne zabawy, konkursy i występy artystyczne. Funkcjonariusze zaprezentowali radiowozy, motory i ich wyposażenie oraz pokazali sprzęt policyjny wykorzystywany do codziennej służby. Z tej okazji węgorzewscy policjanci zaprosili funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy przyjechali specjalnym furgonem. Pojazd ten jest wyposażony w mini miasteczko rowerowe. Są tam rowery, kaski, kamizelki odblaskowe, zestaw mini znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, rowerowy tor przeszkód oraz inne rzeczy pomocne do organizacji imprez, turniejów i edukacji związanej z ruchem drogowym.

 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie

Oprócz dobrej zabawy, można było poznać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, a także sprawdzić umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód. Każdy, kto odwiedził stanowisko policyjne otrzymał ulotki informacyjne "Bezpieczne Wakacje " oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu" .

(gm/tm)

Powrót na górę strony