Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Posiadali nielegalny tytoń i papierosy. Zostali zatrzymani

Iławscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej z Olsztyna i jego psem służbowym zatrzymali dwóch mieszkańca powiatu iławskiego. Mężczyźni posiadali prawie 2 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 4000 papierosów. Mężczyźni Skarb Państwa narazili na straty prawie 30 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej z Olsztyna i jego psem służbowym ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu iławskiego może posiadać znaczną ilość liści tytoniu oraz papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania mieszkania 67-latka funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2 kg nielegalnego tytoniu oraz 88 paczek papierosów po 20 szt. w każdej.

Natomiast kolejny z ustalonych 67–latków, w pomieszczeniu gospodarczym w specjalnie przygotowanej do tego skrytce ukrył papierosy. Wszystko wyszło na jaw po tym, jak czworonożny funkcjonariusz Straży Granicznej wskazał miejsce ukrycia nielegalnych przedmiotów. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego ukrył 1147 paczek papierosów.

Mężczyźni w ten sposób chcieli oszukać Skarb Państwa na kwotę prawie 30 000 złotych. Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut, do którego się przyznali.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

 

(jk/tm)

  • Zabezpieczony tytoń i "funkcjonariusz" SG