Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Pijany z zakazem do 2099 roku wsiadł na motorower. Ponownie odpowie przed sądem

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał nieodpowiedzialny 60-latek z gminy Orneta, który postanowił wsiąść za kierownicę motoroweru. Dalsza jazdę kierującemu udaremnili policjanci ruchu drogowego. Jak się okazało nietrzeźwość to nie jedyne przewinienie 60-latka. Mężczyzna kierował jednośladem mimo zakazu prowadzenia pojazdów obowiązującego go do… 2099 roku.

Wczoraj (13.06.2018) lidzbarscy policjanci ruchu drogowego patrolując trasę Orneta – Dobre Miasto zwrócili uwagę na motorowerzystę, który miał problem z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Funkcjonariusze w Karbowie zatrzymali kierowcę jednośladu do kontroli drogowej. Już po chwili okazało się, że mieszkaniec gminy Orneta jest pijany. Mężczyzna miał wyraźny problem z utrzymaniem równowagi nie tylko na motorowerze, ale i na nogach, a bełkotliwa mowa utrudniała skuteczną komunikację. Badanie stanu trzeźwości 60-latka potwierdziło blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, to po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd i obowiązujący go do października… 2099 roku!

Mieszkaniec gminy był wcześniej kilkukrotnie zatrzymywany przez mundurowych podczas jazdy na „podwójnym gazie”. W czerwcu 2005 r. sąd orzekł wobec 60-latka zakaz prowadzenia pojazdów na 48 miesięcy. W maju 2008 r. sąd wydał orzeczenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi i rowerami wskazując czas obowiązywania na okres 60 miesięcy. Kiedy mieszkaniec gminy po raz kolejny „wpadł” w ręce policjantów w grudniu 2016 r., oprócz dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami sąd orzekł wobec niego także dodatkową karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz nieodpowiedzialny 60-latek za swoje zachowanie ponownie odpowie przed sądem.

(mk/tm)

  • Kontrola motorowerzysty
    Kontrola motorowerzysty
Powrót na górę strony