Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Nowe Miasto Lub., Olsztyn: Zatrzymani z narkotykami. Odpowiedzą przed sądem

Ponad 50 woreczków z narkotykami zabezpieczyli kryminalni z Działdowa u kontrolowanego 30-latka. Także pewien 17-latek z Nowego Miasta Lubawskiego podczas legitymowania posiadał przy sobie woreczki foliowe z podejrzaną substancją. Z kolei olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację marihuany i zatrzymali 23-latka podejrzanego o jej prowadzenie. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Działdowo

W poniedziałek (11.06.2018) po godz. 19:00 na terenie gminy Działdowo policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta. Powodem było 39 woreczków foliowych z białym proszkiem i 16 woreczków z roślinnym suszem, które mężczyzna posiadał przy sobie. Policjanci zabezpieczyli podejrzane substancje. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że w woreczkach znajdowały się amfetamina i marihuana. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze kryminalni ustalili, że w ciągu ostatnich miesięcy 30-latek dopuścił się jeszcze innych przestępstw, m.in. przeciwko wolności innych osób. Wczoraj (13.06.2018) prokurator z Prokuratury Rejonowej w Działdowie zastosował wobec podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Ponadto, mężczyzna odpowie za stosowanie przemocy i gróźb karalnych oraz naruszenie miru domowego. Za powyższe przestępstwa grozi mu łączna kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

  • Zabezpieczone narkotyki w Działdowie
    Zabezpieczone narkotyki w Działdowie

Nowe Miasto Lubawskie

We wtorkowy (12.06.2018) wieczór o godz. 22:20 w Nowym Mieście Lubawskim funkcjonariusze zespołu patrolowo - interwencyjnego nowomiejskiej policji, podczas patrolu ulicy Działyńskich, wylegitymowali młodego mężczyznę. W trakcie wykonywania czynności znaleźli przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem, że są to substancje zabronione policjanci zatrzymali 17-latka i przewieźli do budynku komendy. Tam podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli kolejne dwa woreczki z zawartością białego proszku. Badania przeprowadzone testerem narkotykowych wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina. Młody mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Policjanci przedstawili mu już zarzut posiadania środków odurzających i substancji psychotropowych. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Olsztyn

Policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że w jednym z kompleksów leśnych mieszczących się na terenie powiatu mogą być uprawiane konopie indyjskie. Nie mylili się. Po dotarciu do ustalonego miejsca, zauważyli tam młodego mężczyznę doglądającego krzewów. Ten na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkuset metrów plantator zakazanej rośliny został zatrzymany przez policjantów. Właścicielem nielegalnej uprawy okazał się 23-letni mieszkaniec Olsztyna. Funkcjonariuszom próbował wytłumaczyć, że wszystkie rośliny pochodzące z uprawy miały posłużyć wyłącznie na jego użytek własny. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu

  • Zabezpieczone narkotyki w powiecie olsztyńskim
    Zabezpieczone narkotyki w powiecie olsztyńskim

Posiadanie narkotyków w Polsce, bez względu na ich rodzaj i przeznaczenie jest nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli u sprawcy znaleziono znaczną ilość substancji odurzających lub środków psychoaktywnych podlega on karze wyższej - od roku pozbawienia wolności nawet do 10 lat. W przypadku mniejszej wagi, sprawca podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(jn/lm/rp/tm)

Powrót na górę strony