Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Quiz policyjny, lotria i odciski linii papilarnych – atrakcje zorganizowane dzieciom przez policjantów

Akcje zorganizowane przez policjantów podczas festynu „Bezpieczny Powiat”, „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” oraz krajowe działania ,,Alkohol i narkotyki'' .Policjanci zorganizowali stanowisko z quizem. Można było również wykonać odcisk linii papilarnych. Impreza miała charakter festynu rodzinnego, na którym dorośli i dzieci poprzez gry i zabawy oraz profesjonalnie zorganizowane stanowiska edukacyjne zgłębiali swoją wiedzę.

Olecko

W niedzielę (10.06.2018) od godz. 13:00 oleccy policjanci uczestniczyli w festynie „Bezpieczny Powiat”. Impreza organizowana jest od kilku lat przez Starostwo Powiatowe Policji w Olecku oraz Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Olecku przy udziale policji oraz ratowników medycznych. Celem projektu jest edukacja i promocja zdrowia, a w szczególności przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz bezpieczeństwa pożarowego. Impreza miała charakter festynu rodzinnego, na którym dorośli i dzieci poprzez gry i zabawy oraz profesjonalnie zorganizowane stanowiska edukacyjne zgłębiali swoją wiedzę.

Funkcjonariusze oleckiej komendy zorganizowali stanowisko „Quiz policyjny”, gdzie uczestnicy odpowiadali na zagadki dot. pracy policjantów oraz bezpiecznego zachowania podczas poruszania się po drogach. Dzieci mogły się także przekonać jak wygląda rozmowa z dyspozytorem numeru alarmowego. Najmłodsi prowadzili rozmowy z policjantem lub strażakiem i uczyli się jakie informacje należy przekazać dzwoniąc po pomoc w sytuacji zagrożenia.

Ponadto uczestnicy festynu mogli wykonać odciski linii papilarnych i obejrzeć radiowóz policyjny. Podczas imprezy mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelowali o rozwagę i ostrożność podczas korzystania z atrakcji wodnych oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. 

 

 • Festyn w Olecku
  Festyn w Olecku
 • Festyn w Olecku
  Festyn w Olecku

Pisz

Prawdziwie letnia pogoda stała się okazją, by rozpocząć akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w powiecie piskim. Działania te ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji nad wodą i terenach przywodnych. Stąd policjanci promowali zasady bezpiecznego wypoczynku latem podczas festynu, który zorganizowany został w pobliżu plaży miejskiej w Piszu.

W tym roku lato rozpoczęło się wcześniej niż wakacje. Wielu mieszkańców powiatu piskiego wykorzystuje piękną pogodę, by wypoczywać nad wodą. Stąd piscy policjanci postanowili zainaugurować akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” już w niedzielę. Doskonałą okazją ku temu był festyn rodzinny zorganizowany przy jednej z miejscowych parafii znajdującej się niedaleko plaży miejskiej w Piszu.

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” to już druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z rekreacji nad wodą i na terenach przywodnych. Akcja adresowana jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Jej celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Na festynie rodzinnym swoje stoisko mieli policjanci. Można tam było zobaczyć i przymierzyć kaski, czapki, kamizelki, pałki, czy „lizak” drogówki. Policjantka pobierała najmłodszym odciski palców, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Najmłodsi mieli okazję, by zobaczyć z bliska, a nawet wsiąść do radiowozu zarówno oznakowanego, jak i nieoznakowanego z videorejestratorem. Można było też porozmawiać z funkcjonariuszami na temat bezpiecznego wypoczynku i obowiązujących w tym zakresie przepisów. Na stoisku policyjnym ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się loteria fantowana, w której każdy los wygrywał. Do wygrania były gadżety promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Wystarczyło tylko odpowiedzieć na pytanie dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku latem.

To pierwsze przedsięwzięcie, jakie odbyło się na terenie powiatu piskiego, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Planowane są już kolejne. W najbliższym czasie policjanci odwiedzą uczniów w szkołach, by tam rozmawiać z nimi na temat bezpiecznego wypoczynku latem. Razem dbajmy o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Wszystkim nam zależy bowiem na tym, aby wakacje były bezpieczne.

 • Festyn w Piszu
  Festyn w Piszu
 • Festyn w Piszu
  Festyn w Piszu
 • Festyn w Piszu
  Festyn w Piszu
Mrągowo

W sobotę w Rybnie Szkoła odstawowa w Kozłowie zorganizowała rodzinny festyn. W przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również mrągowscy funkcjonariusze, ponieważ to bardzo dobra okazja, by porozmawiać z uczniami i ich rodzicami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tego dnia dodatkowo każdy mógł zobaczyć z bliska policyjny sprzęt, porozmawiać z dzielnicowymi o ich codziennej pracy oraz otrzymać odblask. Kolejny festyn odbył się w niedzielę na terenie Szkoły Podstawowej w Mikołajkach. Głównym jego celem była integracja rodzin poprzez wspólną zabawę i profilaktykę. Swój udział w imprezie mieli również przedstawiciele policji, straży pożarnej i MOPR.

Podczas festynu uczestnicy m.in. mieli okazję poznać pracę policjantów. W stworzonym przez funkcjonariuszy punkcie, zaprezentowany został policyjny radiowóz oraz materiały edukacyjne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie było też bardzo dobrą okazją do rozmów na temat różnego rodzaju zagrożeń i metodom im przeciwdziałania. Dorośli uczestnicy mogli też dowiedzieć się na temat działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo w myśl hasła „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze promowali właściwe zachowania na wodzie, której wokół Mikołajek nie brakuje. Dodatkowo dorośli mogli założyć alkogogle - czyli okulary o specjalnej konstrukcji, w których widzimy świat tak, jak widzi go osoba będąca pod wpływem alkoholu.  Najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych rebusach. A nagrodą były oczywiście odblaski. Dodatkowo każde takie spotkanie to wspaniała okazja do promocji aplikacji Moja Komenda i programu Dzielnicowy bliżej nas.

 • Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
  Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
 • Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
  Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
 • Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
  Bezpieczeństwo w powiecie mrągowskim
Braniewo

Ponad 100 braniewskich uczniów z trzech szkół podstawowych uczestniczyło w akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą'', którą zorganizowali policjanci wspólnie ze strażakami. Pokazy ratownictwa wodnego oraz szybki kurs pierwszej pomocy – to nie jedyne atrakcje, które czekały na młodzież. Dzięki wsparciu finansowemu burmistrz miasta Braniewa funkcjonariusze zorganizowali dla uczniów konkursy z nagrodami. W piątek (08.06.2018) policjanci i strażacy zaprosili młodzież z trzech braniewskich szkół podstawowych nad kąpielisko przy ul. Długiej. Akcję ,,Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą'' funkcjonariusze rozpoczęli od pokazu ratownictwa wodnego. W tym samym czasie uczniowie mogli wysłuchać cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Tuż po tym, każdy chętny, w namiotach promocyjnych funkcjonariuszy, mógł doskonalić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po nauce przyszedł czas na odrobinę zabawy. Dzięki finansowemu wsparciu burmistrz miasta Braniewa policjanci zorganizowali konkursy z nagrodami. W ich przeprowadzeniu  pomogli strażacy. Młodzież najpierw przystąpiła do testu wiedzy z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, a chwilę później szkolne drużyny rywalizowały ze sobą w przeciąganiu liny, rzucie kołem ratunkowym oraz torze przeszkód w alkogoglach. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.

 • Festyn w Braniewie
  Festyn w Braniewie
 • Festyn w Braniewie
  Festyn w Braniewie
 • Festyn w Braniewie
  Festyn w Braniewie

Film Festyn w Braniewie

Opis filmu: Festyn w Braniewie

Pobierz plik Festyn w Braniewie (format mp4 - rozmiar 6.11 MB)

Węgorzewo

W sobotę (09.06.2018) węgorzewscy policjanci uczestniczyli w festynie pn.”Dni Rodziny”, który został zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Węgorzewie. Podczas imprezy funkcjonariusze prezentowali dzieciom i młodzieży radiowóz, quada oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Policjanci rozmawiali z uczestnikami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz odpowiadali na pytania związane z codzienną służbą. Wszyscy chętni mogli odbić swoje linie papilarne na karcie daktyloskopowej, którą później zabierali na pamiątkę do domu. Uczestnicy festynu otrzymali ulotki informacyjne na temat bezpiecznego wypoczynku w sezonie letnim. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.  

 

 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie
 • Festyn w Węgorzewie
  Festyn w Węgorzewie

Lidzbark Warmiński / Orneta

Powiatowy Piknik Rodzinny został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lidzbarku Warmińskim i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Podczas festynu dzieci oraz ich dorośli opiekunowie, oprócz licznych atrakcji mogli także spotkać się i porozmawiać z mundurowymi. Wszyscy zainteresowani mogli wsiąść do radiowozu i z bliska zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystują policjanci na służbie. Funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie, a chętnym wyjaśniali procedurę naboru do policji. W związku ze zbliżającymi się już dużymi krokami wakacjami, mundurowi przypominali także o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzieci siedzące w radiowozie, chętnie słuchały jak podczas wakacji należy zachowywać się nad wodą, w górach lub jak zareagować w sytuacji zagrożenia. Po krótkich lekcjach bezpieczeństwa, policjanci odpowiadali później na zadawane pytania, dotyczące wykonywanych zadań, przeprowadzanych interwencji, a także różnych sytuacji niebezpiecznych, których byli uczestnikami.

 

 • Piknik w Ornecie
  Piknik w Ornecie
 • Piknik w Ornecie
  Piknik w Ornecie
 • Piknik w Ornecie
  Piknik w Ornecie

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.23 MB)

 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z symulatorem bezpiecznego kierowcy, gdzie każdy z uczestników mógł w wirtualnej rzeczywistości sprawdzić swoje umiejętności i refleks na drodze. Gwoździem programu były przeprowadzone przez mł.asp. Rafała Czerniewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz st.str. Krystiana Archackego bartoszyckiego funkcjonariusza straży pożarnej - pokaz i trening technik samoobrony. Mł.asp. Rafał Czerniewski od najmłodszych lat trenuje karate. Jest wieloletnim zawodnikiem i licencjonowanym instruktorem. Z kolei Krystian Archacki to aktualny Mistrz Polski w Karate Kyokushin z Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin. Dla wszystkich uczestników imprezy nie zabrakło konkursów, nagród i dobrej zabawy.

Działdowo:

O bezpiecznym wypoczynku w lesie, na wodzie, nad wodą i bezpiecznym poruszaniu się po drodze rozmawiali dzielnicowi i Kierownik prewencji z Lidzbarka oraz policjantki z Działdowa z mieszkańcami miasta i gminy Lidzbark podczas pikniku zorganizowanego przez klub HDK z Działdowa w sobotę (09.06.2018r.). Piknik został zorganizowany nad jeziorem w Lidzbarku, a udział w nim wzięła m.in. policja.

Policjanci rozstawili namiot z ulotkami dotyczącymi bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie i na wodzie. Rozdawali najmłodszym opaski, naklejki i piłki plażowe z hasłem” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także kolorowanki wskazujące właściwe zachowania na drodze, podczas przechodzenia z rowerem na przejściu dla pieszych czy korzystania z numerów alarmowych w przypadku zagrożenia. Dla dorosłych czekały policyjne gazetki, ulotki mówiące o zagrożeniach związanych z wypoczynkiem wakacyjnym czy to nad wodą, czy w lesie oraz ogólnie promujące bezpieczne wakacje, a także nalepki do przyklejenia na szybę pojazdu z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli okazję sprawdzić, jak wygląda świat „po alkoholu” przymierzając alkogogle.

(ab/tm)
 

 

 

Powrót na górę strony