Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Przez całą noc w mieszkaniu paliło się światło. To nie były problemy z zaśnięciem lokatora, tylko konopie indyjskie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzyszu uzyskali informację o tym, że mieszkaniec gminy prawdopodobnie uprawia w domu marihuanę. Podejrzanym było bowiem to, że przez całą dobę w mieszkaniu paliło się światło. Jak ustalili dzielnicowi 45 – latek w pokoju miał karton przystosowany do uprawy marihuany, w którym policjanci znaleźli 3 sadzonki. Za uprawę konopi indyjskich grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy to policjant, który powinien wzbudzać zaufanie mieszkańców swojego rejonu. W ten właśnie sposób dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację od obywatela, że mieszkaniec gminy prawdopodobnie uprawia w swoim domu marihuanę. Podejrzanym było bowiem to, że w jego mieszkaniu przez całą dobę paliło się światło. Policjanci pojechali pod wskazany adres, aby to sprawdzić.

W mieszkaniu 45-latka dzielnicowi znaleźli stojący przy łóżku karton, który przykryty był kurtką i otworzyli go. Jak się okazało było to pudełko profesjonalnie przygotowane do uprawy marihuany. W środku dzielnicowi znaleźli 3 rośliny, które zabezpieczyli. To najprawdopodobniej konopie indyjskie. Mężczyzna powiedział policjantom, że to marihuana uprawiana na własny użytek.

Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczone rośliny to rzeczywiście konopie indyjskie, 45-latkowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Asz/kw

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony