Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Mieszkaniec miasteczka studenckiego zatrzymany za posiadanie marihuany

Olsztyńscy kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca olsztyńskiego Kortowa. W pokoju mężczyzny, na szafce nocnej leżał woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana.

Wczoraj (15.05.2018) policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23-letniego mieszkańca olsztyńskiego miasteczka studenckiego. Kryminalni ustalili wcześniej, że mężczyzna może posiadać narkotyki. Jak się okazało, w pokoju studenta na szafce nocnej leżał woreczek strunowy, w którym znajdowała się marihuana. Młodzieniec został zatrzymany i spędził noc w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym, za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że zbliżająca się Kortowiada i fakt zwolnienia studentów z zajęć na uczelni, nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków - nawet na własny użytek!

Informujemy, że funkcjonariusze olsztyńskiej komendy, podczas rozpoczynających się dziś juwenaliów, będą dbali przede wszystkim nad bezpiecznym przebiegiem imprezy w okolicy Kortowa, ale ich uwaga będzie także mocno skoncentrowana na osobach, które mogą posiadać narkotyki bądź wprowadzać je do obrotu.

(ik/tm)

  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony