Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda, Węgorzewo : Policjanci na spotkaniu z młodzieżą

Policjanci z ostródzkiej i węgorzewskiej komendy uczestniczyli w spotkaniach z młodzieżą. Funkcjonariusze promowali swój zawód, przedstawiali etapy rekrutacji do służby, prezentowali sprzęt jaki wykorzystują podczas codziennej służby oraz rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa.

Ostróda:

Wczoraj (15.05.2018) w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbył się dzień otwarty. W przedsięwzięciu wzięli udział również ostródzcy policjanci, którzy wspólnie z uczniami klasy o profilu policyjnym promowali swój zawód.

Specjalista działu kadr przedstawił słuchaczom poszczególne etapy rekrutacji do służby w policji oraz jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do tej formacji. Uczniowie gimnazjów mogli skorzystać z licznych ulotek i informatorów.

Na policyjnym stoisku nie mogło zabraknąć również sprzętu, jakim dysponują ostródzcy policjanci. Technik kryminalistyki zaprezentował uczniom techniki pobierania odcisków palców i omówił na czym polega jego praca. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie walizki, którą zabiera ze sobą na każde zdarzenie.

Gimnazjaliści mieli również okazję poznać specyfikę pracy policjanta z Nieetatowego Zespołu Taktycznego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Funkcjonariusze ostródzkiej drogówki przyjechali na miejsce służbowymi motocyklami.

Spotkanie z młodymi ludźmi to również doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wielu z uczestników już niedługo zdobędzie pierwsze uprawnienia do jazdy samochodami. Uczniowie muszą pamiętać, że wsiadając za kółko biorą na siebie odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Plastikowy dokument nie decyduje o dorosłości. O tym, czy jesteśmy dojrzali świadczy nasze zachowanie.

​Węgorzewo:

Spotkanie z licealistami miało na celu przybliżenie specyfiki służby dzielnicowego. Policjanci opowiadali o codziennej służbie, o obowiązkach i zadaniach, które wynikają z programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, promując przy tym aplikację "Moja Komenda". Na spotkaniu z uczniami mundurowi poruszyli wiele ważnych tematów. Jednym z nich było odpowiednie reagowanie na wykroczenia i przestępstwa, których jesteśmy świadkami lub mamy wiedzę o osobach i miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wykroczeń społecznie uciążliwych.

Funkcjonariusze wyjaśnili także sposób korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o najczęściej występujących wykroczeniach w węgorzewskiej społeczności.

Spotkanie było wspaniałą okazją, aby porozmawiać z osobami młodymi o informowaniu swoich dziadków, czy też sąsiadów mieszkających samotnie o oszustwach metodą "na wnuczka" czy też „na policjanta”.

Dzięki takiej wizycie, młodzież zaznajomiła się ze specyfiką służby w Policji, a przekazany im zasób informacji na pewno wykorzystają w przyszłości decydując się na wybór zawodu policjanta.

ab/af/kw

 

Powrót na górę strony