Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Aresztowany Piotr P. podejrzany o cztery przestępstwa

Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec 28-letniego Piotra P. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju oraz znęcanie się nad osobą najbliższą, kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu i posiadanie środków odurzających. Piotr P. był wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O tymczasowy areszt wobec zatrzymanego Piotra P. wnioskowali prokurator i policjanci. 28-letni mieszkaniec gminy Giżycko jest podejrzany o dokonanie rozboju. Przestępstwa dopuścił się 26 października br. Wtedy działając wspólnie z innymi osobami napadł na mieszkańca gminy Giżycko. Sprawca miał rzucić w 24-latka kijem, przewrócić go na ziemię i kopać po całym ciele. Następnie zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy o wartości 120 złotych.

Kryminalni zatrzymali Piotra P. Do wyjaśnienia sprawy przebywał on w policyjnym areszcie.

Mężczyzna podejrzany jest jednak nie tylko o rozbój. Ma na sumieniu jeszcze trzy inne przestępstwa - znęcał się nad swoją konkubiną, kierował pojazdami pomimo orzeczonego zakazu. Odpowiada także za posiadanie marihuany.

Teraz sprawca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do12 lat pozbawienia wolności. 

ich/af

Powrót na górę strony