Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Ukrył narkotyki w aucie, schował je w skarpecie, został zatrzymany

Posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest przestępstwem i można za nie trafić za kraty. Taka kara grozi 20 – latkowi, w którego aucie policjanci znaleźli marihuanę i tabletki ekstazy. Młody mężczyzna ukrył narkotyki w trudno dostępnym miejscu w samochodzie i trzymał je w… skarpecie. Policjantom powiedział, że narkotyki nie są jego. 20–latek i jego 18–letni kolega trafili do policyjnej celi.

Wczoraj (26.04.2018) policjanci z bartoszyckiej prewencji na peryferiach miasta skontrolowali auto, w którym siedziało dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że w należącym do 20–latka samochodzie ukryte były narkotyki. Policjant przeszukujący opla znalazł je w trudno dostępnym miejscu. Zarówno 20–letni mieszkaniec gm. Bartoszyce jak i jego 18–letni pasażer zaprzeczali, aby ukryte w skarpecie zawiniątka były ich. Dlatego policjanci zatrzymali obu mężczyzn w policyjnej celi. Dziś (27.04.2018) po przesłuchaniu 18–letni mieszkaniec Bartoszyc został zwolniony, a 20–latek usłyszał zarzut posiadania zabronionych substancji. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu pobyt za kratami. Zgodnie z przepisami ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, każdy kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku sprawy mniejszej wagi, sąd może orzec grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(mk/tm)

  • Narkotyki ukryte w skarpetce
    Narkotyki ukryte w skarpetce
Powrót na górę strony