Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci z Warmii i Mazur na podium zawodów badmintonowych w Zagnańsku

VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie zorganizowane zostały przez Świętokrzyski Związek Badmintona i Wójta Gminy Zagnańsk przy współpracy z m.in. Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach i Świętokrzyską Grupę International Police Association. Warmię i Mazury podczas zawodów z sukcesami reprezentowali policjanci z Olsztyna i Ostródy, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsca na podium.

Po pierwsze: wyłonienie Mistrzów Polski Służb Mundurowych w Badmintonie w roku 2018. Po drugie: popularyzacja badmintona. Po trzecie: promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu. To trzy podstawowe cele zawodów zorganizowanych w Zagnańsku (woj. świętokrzyskie) w miniony weekend (14-15.04.2018). Organizatorami VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie byli Świętokrzyski Związek Badmintona i Wójt Gminy Zagnańsk, a współorganizatorami Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach oraz Świętokrzyska Grupa International Police Association.

W turnieju wzięło udział 120 zawodniczek i zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną, Wojsko Polskie, Służbę Więzienną, Straż Graniczną, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych gry pojedynczej (I kat. do 35 lat; II kat. 36 – 45 lat; III kat. powyżej 45 lat) oraz gry podwójnej i mieszanej (I kat. do 40 lat; II kat. powyżej 40 lat).

Silną i skuteczną reprezentację podczas zawodów miał także garnizon warmińsko-mazurskiej policji. W kategorii singiel męski do 35 lat - po dwuletniej nieobecności spowodowanej poważną kontuzją (zerwanie ścięgna Achillesa) – zagrał sierż. Mateusz Dobroński (KMP w Olsztynie), który zajął III miejsce. W kategorii debel męski pow. 40 lat tytuł wicemistrzów Polski wywalczyli nadkom. Marcin Danowski (KPP Ostróda) i kom. Marek Miałkowski (KWP Olsztyn).

  • Uczestnicy zawodów #1 (fot. www.szbad.pl)
    Uczestnicy zawodów #1 (fot. www.szbad.pl)
  • Uczestnicy zawodów (fot. www.szbad.pl)
    Uczestnicy zawodów #2 (fot. www.szbad.pl)
  • Uczestnicy zawodów  (fot. www.szbad.pl)
    Uczestnicy zawodów #3 (fot. www.szbad.pl)

Turniej z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników, co ma także wpływ na wzrastający poziom rywalizacji. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wśród zawodników znajdują się też tacy, którzy mają za sobą występy ligowe. Wiele pojedynków wymagało rozegrania trzech setów, by wyłonić zwycięzców.

(tm)

Powrót na górę strony