Region: Drogowe podsumowanie weekendu w województwie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Drogowe podsumowanie weekendu w województwie

Zaledwie miesiąc od zdania egzaminu wystarczył, aby kierowca stracił prawo za jazdę w stanie nietrzeźwości. Warunki atmosferyczne w ten weekend były znakomite do aktywności sportowej. Jednak niektórzy nie wzięli sobie tego do głowy i postanowili spędzić ten czas w sposób odbiegający od sportowego trybu życia.

Bartoszyce

Miniony weekend był pracowity dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Funkcjonariusze pracowali m.in., na miejscu trzech groźnych kolizjach drogowych, wykluczyli z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego samochodem i pijanego rowerzystę. Zatrzymali też prawo jazdy 63 – latka, który w Sępopolu rażąco przekroczył prędkość.

W piątek, (13.04.18r.), przed około godz.15:00, na drodze K – 51 niedaleko Bartoszyc ciężarowy MAN kierowany przez 34 – latka, najechał na tył poprzedzającego go osobowego Peugeota. 50 latka kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala na badania z powodu podejrzenia urazu kręgosłupa. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z ruchu drogowego oraz kryminalni. Szczęśliwie dla pokrzywdzonej kobiety nic się jej nie stało i dlatego zdarzenie to było kolizją drogową, a nie wypadkiem. 50 – latek kierujący ciężarówką odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w postępowaniu przed sądem grozi mu grzywna do 5 tys. zł..

Godzinę później, w Bisztynku na skrzyżowaniu ul. Krasickiego i Sienkiewicza doszło do kolejnego zdarzenia. Jego przyczyną również było niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego auta. Tym razem 39 – letni mieszkaniec Bisztynka, jadąc motocyklem marki Honda, nie zdążył wyhamować i uderzył w bok skręcającego w lewo VW Golfa kierowanego przez 52 – letniego mieszkańca gm. Bartoszyce. Obaj mężczyźni nie mieli żadnych obrażeń. Policjanci ukarali motocyklistę mandatem za spowodowanie kolizji drogowej.

Film Zdarzenie w Bisztynku

Pobierz plik Zdarzenie w Bisztynku (format mp4 - rozmiar 6.92 MB)

W sobotę, (14.04.18r.), dzielnicowy z Posterunku Policji w Sępopolu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerzystę, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 24 – letni mieszkaniec gm. Sępopol odpowie za wykroczenie, grozi mu grzywna do 5 tys. zł i zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

W niedzielę, (15.04.18r.), policjanci z bartoszyckiej drogówki w Bisztynku wykluczyli z ruchu drogowego pijanego 28 – latka, który kierował VW Golfem. Mieszkaniec Bisztynka miał w organizmie prawie promil alkoholu. 28 – latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.. 

Także w niedzielę w Sępopolu na ul. Wojska Polskiego policjanci drogówki zmierzyli prędkość Skody, którą kierował 63 – letni mieszaniec Bartoszyc. Auto pędziło z prędkością 110 km/h w miejscu jej ograniczenia do 50 km/h. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy na 3 miesiące. 63 – latek został ukarany 400 złotowym mandatem, a 10 punktów zasiliło jego konto.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem, na drodze Sułowo – Wozławki gm. Bisztynek (W 513) doszło do kolejnej niebezpiecznej kolizji. 42 – latek kierujący Audi A4 najechał na prawidłowo jadącego motorowerzystę, który przewoził pasażera. Dwóch mężczyzn jadących motorowerem trafiło do szpitali w Bartoszycach i Biskupcu. Funkcjonariusze zatrzymali też prawo jazdy 42 – latka z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo zatrzymany został dowód rejestracyjny audi, bo auto nie miało aktualnych badań technicznych. Dziś, wiadomym jest, że motorowerzysta i jego pasażer nie mają poważnych obrażeń i zdarzenie to było kolizją drogową, za spowodowanie której odpowie 42 – letni mieszkaniec gm. Kiwity. Mężczyźnie grozi kara grzywny do 5 tys. zł., dodatkowo sąd będzie decydował, czy i na jak długo zatrzymać prawo jazdy 42 – latka.

Braniewo:

Wczoraj (15.04.2018 r.) policjanci drogówki w trakcie pełnionej służby kontrolowali prędkość na drodze ekspresowej S-22. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego kierujący 39-letni mężczyzna, jechał z prędkością 160 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 60 km/h. W trakcie czynności policjanci zbadali trzeźwość kierującego. Badanie wykazało, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości, miał ponad 0.5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na płatny parking. Jeszcze tego samego dnia 39-letni kierujący usłyszał zarzuty. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Elbląg:

Nietrzeźwy motocyklista został zatrzymany w niedzielę (15.04.18 r.) około 20.00 w Komorowie Żuławskim. Mężczyzna kierujący motocyklem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany nie posiadał też uprawnień do kierowania jednośladem.

Ełk:

Podczas kontroli rejonu służbowego dzielnicowi zauważyli motocyklistę, który na widok radiowozu gwałtownie zawrócił. Policjanci włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Mężczyzna, pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy nie zatrzymał się, zignorował polecenia i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za próbującym odjechać motocyklem, doprowadzając po kilkudziesięciu metrach do jego zatrzymania. Warto podkreślić, że takie zachowanie stanowi przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. 30-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz prowadzenia pojazdów.

Gołdap:

W sobotę (14.04.18 r.) około godz. 14:00 w miejscowości Pluszkiejmy uwagę policjantów przykuł rowerzysta  jadący środkiem drogi w sposób sugerujący, że ma do pokonania  nie lada tor przeszkód... Jak się okazało był to 30-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, który wracał z pracy. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu. Kierowanie rowerem na podwójnym gazie to najczęściej 500 złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu. W tym samym dniu około godz. 16:00 na trasie Żytkiejmy- Błąkały policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli  52-letnią mieszkankę gminy Pozezdrze. Kobieta poruszała się samochodem osobowym mając prawie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed Sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres nawet do 15 lat.

Iława:

W sobotę (14.04.18 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, że kilka minut po godzinie 16:00 doszło do wypadku drogowego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie według wstępnych ustaleń mundurowych okazało się, że 7-latek podczas zabawy na boisku osiedlowym wybiegł zza zaparkowanego samochodu bezpośrednio pod najeżający samochód osobowy renault. Chłopiec ze złamaną nogą został przetransportowany do szpitala.

Kętrzyn:

W minioną sobotę (14.04.18 r.) około godziny 19:25 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie. Z relacji świadka wynikało, że z jednej ze stacji paliw na terenie miasta odjeżdża kierowca samochodu ciężarowego, który najprawdopodobniej znajduje się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy dokonali kontroli ulic miasta oraz pobliskich miejscowości. Na trasie Kętrzyn-Muławki funkcjonariusze zauważyli leżący w rowie pojazd ciężarowy marki Scania wraz z naczepą. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Natomiast pojazd został wyciągnięty z rowu i zabezpieczony na policyjnym parkingu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej. W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało, jednak wsiadanie za kółko pod wpływem alkoholu to stwarzanie realnego zagrożenia nie tylko dla siebie, ale i dala innych użytkowników dróg. Także w minioną sobotę o godz. 14.55 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Nowa Wieś  Kętrzyńska doszło do zderzenia 2 pojazdów. Z przekazanych informacji wynikało, że najprawdopodobniej sprawca zdarzenia jest pijany. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak się okazało, kierujący golfem na parkingu wykonując manewr cofania uderzył w inny prawidłowo zaparkowany samochód. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad  2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie okazało się,  że  26-latek pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami ponownie wsiadł za kierownicę auta. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Kętrzyn  nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

Lidzbark Warmiński:

W minioną sobotę (14.04.18) kilka minut po godz. 18:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na trasie Lejławki – Krzykały w gminie Orneta mężczyzna zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce pojechał policyjny patrol. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że mężczyzna jechał za kierowcą osobowego citroena na braniewskich numerach rejestracyjnych. Auto jechało całą szerokością jezdni. Gdy tylko nadarzyła się sposobność, zgłaszający wyprzedził pojazd i doprowadził do jego zatrzymania. Wówczas kierujący oraz jeden z pasażerów zaczęli uciekać pieszo w kierunku lasu. Po chwili zgłaszający ujął kierowcę. Na miejscu policyjny patrol sprawdził stan trzeźwości 25-latka. Badanie alkomatem wykazało u kierującego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za swoje zachowanie mieszkaniec gminy Pieniężno odpowie przed sądem. O zdarzeniu powiadomili policjantów kierujący, których uwagę zwróciło nietypowe zachowanie kierowcy audi. Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, nie pozwalał wyprzedzić się innym kierującym i co chwilę zjeżdżał na pobocze. W miejscowości Kiwity mężczyźni uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu i zabrali mu kluczyki. Kiedy po chwili na miejscu pojawiła się żona kierującego zabrała mężczyznę do domu. Policjanci na podstawie przekazanych nr rejestracyjnych pojazdu szybko dotarli do właściciela pojazdu. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi jego mieszkania, mężczyzna spał. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Kiwity trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. 34-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Nidzica:

 

W miniony piątek na drogach całego powiatu można było zauważyć dużo większą liczbę funkcjonariuszy, a co za tym idzie dużo większą liczbę kontroli drogowych . To efekt działań „Alkohol i narkotyki”, które miały za zadanie wyeliminowanie z jazdy osoby nietrzeźwe, a także zapobieganie naruszeniom prawa. 515 skontrolowanych kierowców wykazało prawidłową postawę i trzeźwi usiedli z kierownice swoich aut. Tylko jeden z kierowców okazał się być wyjątkiem. To 41 –letni kierowca nissana, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Kanigowo. Mężczyzna miał prawie pół promila w organizmie. Policjanci apelują o rozsądek! Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też policjanci nadal będą prowadzić  tego typu akcje na terenie naszego powiatu. Wszystko po to, by zapobiec łamaniu prawa przez tych, którzy swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.

Młodość, brawura, głupota – na takie słowa podsumowania zasługuje postawa 2 nastolatków, którzy wsiedli za kierownicę aut będąc pod wpływem alkoholu. Obaj wzięli auta bez wiedzy ich właścicieli aby w konsekwencji zakończyć jazdę na ogrodzeniach posesji i drzewie. W sobotę (14.04.18 r.) wieczorem w jednej ze wsi na terenie gminy Nidzica doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący volkswagenem 17-letni mieszkaniec tej gminy stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w drzewo. W trakcie kontroli okazało się, że nastolatek nie posiada uprawnień do kierowania oraz, że jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego prawie promil alkoholu we krwi. Do drugiego zdarzenia doszło niespełna 6 godzin później. W niedzielę (15.04.18 r.) około 03.00, nidziccy policjanci zostali powiadomienie o zniszczonym ogrodzeniu jednej z posesji na terenie gminy. Na miejscu znaleziono tablicę rejestracyjną, która jak później się okazało pochodziła z auta sprawcy tego zdarzenia. Policjanci ustalili, że za kierownicę mercedesa wsiadł 20-latek, który w nocy zabrał kluczyki od auta bez wiedzy rodziców. Mieszkaniec gminy Nidzica nie posiadając uprawnień do kierowania, mając ponad promil alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 17-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich, natomiast 20-latek usłyszy zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji.

  • Działania "Alkohol i narkotyki" w Nidzicy #1
    Działania "Alkohol i narkotyki" w Nidzicy #1
  • Działania "Alkohol i narkotyki" w Nidzicy #2
    Działania "Alkohol i narkotyki" w Nidzicy #2

Nowe Miasto Lubawskie:

W sobotę ok godz. 20:45 w Grodzicznie policjanci z zespołu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem cordoba. W takcie przeprowadzanych z nim czynności okazało się, że mężczyzna ten nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 4 lat.

Za naruszenie sądowego zakazu 46-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobny los spotkał 42-letniego motorowerzystę, mieszkańca gminy Iława, który został zatrzymany do kontroli drogowej dzień później, tj. 15 kwietnia ok godz. 15:10 w Mrocznie. W trakcie sprawdzania jego danych w systemach policyjnych okazało się , że ten kierowca także posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz ponownie stanie przed sądem.

Olecko:

W miniony weekend na drogach powiatu oleckiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz odnotowali jeden wypadek drogowy. Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w piątek 13.04.2018 r. po godz. 13:00 w miejscowości Wilkasy gm. Wieliczki. Tadeusz S. kierował osobowym oplem, a badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. W sobotę 14.04.2018 r. postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olecko, który podczas spaceru zauważył śpiącego w samochodzie mężczyznę. Jak wynikało z relacji świadka pojazd miał włączone światła, a w stacyjce znajdował się kluczyk. Mężczyzna podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy w związku z czym powiadomił policję. Kiedy czekał na przyjazd patrolu, kierowca obudził się, włączył silnik i odjechał. Zgłaszający poszedł za nim i kilka ulic dalej zauważył zaparkowany pojazd. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, którzy poszli na posesję, przed którą stał samochód. Zastali tam nietrzeźwego Edwarda I., którego zgłaszający rozpoznał jako tego, który najpierw spał w pojeździe, a potem nim odjechał. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu 60-latek usłyszał zarzut i przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Także w miniona sobotę (14.04.2018 r.) około godz. 05:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Dorsze w gm. Kowale Oleckie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, na prostym odcinku drogi, najprawdopodobniej zasnął, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. 28-latek z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Ełku. Mieszkaniec powiatu Gołdapskiego jechał sam i był trzeźwy.

Ostróda:

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą rodzice 10- latki, która wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci przypominają, jak ważna jest nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, już od najmłodszych lat. Do zdarzenia doszło wczoraj (15.04.2018) na ul. Chrobrego w Ostródzie. Około godz. 16:00 na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegło dziecko. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do szpitala na badania. Na szczęście mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, 10- latka nie odniosła poważnych obrażeń.

Pisz:

W niedzielę (15 kwietnia br.) tuż przed północą policjanci z prewencji w Piszu na ul. Ratuszowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec gminy Pisz. Funkcjonariusze już podczas rozmowy wyraźnie wyczuli alkohol od kierowcy. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności, wykonywanych z udziałem nietrzeźwego kierowcy, policjanci ustalili, że 22-latek posiada prawo jazdy zaledwie od miesiąca. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Jego pojazd został zholowany. Po godz. 3.00 dzisiejszej nocy patrol z Rucianego- Nidy zatrzymał do kontroli drogowej, na terenie gminy, pojazd marki Citroen. Kierował nim 28-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze użyli testera, aby sprawdzić, czy kierujący nie prowadzi auta pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie wykazało, że 22-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Policjanci pobrali mężczyźnie krew do dalszych badań. Zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód został zholowany. 22-latek trafił do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia sprawy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Szczytno:

Funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki już na początku weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego trzech pijanych rowerzystów. W piątek (13.04.18 r.) w miejscowości Piasutno 47-letni mężczyzna poruszał się rowerem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Tego samego dnia policjanci interweniowali wobec 50-letniego mieszkańca Gminy Świętajno, który jechał drogą krajową tzw. „zygzakiem”. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile. Kolejnym pijanym rowerowym rajdowcem był mieszkaniec Pasymia, który najprawdopodobniej nie zdążył wytrzeźwieć po sobotniej nocy. Po przebadaniu okazało się, że w organizmie miał ponad 1.5 promila. Wszyscy pijani rowerzyści bez wyjątku zostali ukarani 500- złotowymi mandatami. Na drogach powiatu niestety nie brakowało również pijanych kierowców. W piątek po południu mundurowi zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca gminy Świętajno jadącego pojazdem marki opel. Kierowca wydmuchał blisko promil alkoholu. Podczas weryfikacji dokumentów okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, za co został ukarany mandatem. Za jazdę po „pijaku” odpowie przed sądem. Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł na patrol policji w Szczytnie. 25-letni mieszkaniec Wielbarka jadący BMW ulicami miasta miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem. Również w niedzielę (15.04.18 r.) policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Biskupca, zatrzymanego w Dźwierzutach. Wydmuchał on prawie 0.5 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Prawo jazdy zostało zatrzymane również mieszkańcowi powiatu kolneńskiego, który pędząc VW golfem „nadział się” na policjantów działających w punkcie kontrolnym w Rozogach. 21-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością
107 km/h. Dodatkowo na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych oraz mandat w kwocie 500 złotych. Szczycieńscy mundurowi patrolując miasto zatrzymali do kontroli pojazd marki Daewoo Tico. Jak się okazało mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom dowodu rejestracyjnego, ponieważ został mu zatrzymany za pękniętą przednią szybę. Niestety nie usunął on jeszcze awarii. Kierowca nie miał przy sobie również OC oraz prawa jazdy, które stracił w 2012 roku za jazdę po pijaku. W związku z licznymi wykroczeniami w stosunku do mężczyzny zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący motocyklem marki Yamaha, 21-letni mieszkaniec gminy Wielbark stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna z urazami kończyn górnych został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Motocyklista był trzeźwy. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna oraz załoga karetki pogotowia.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożność, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić Policje.

Pamiętajmy! W ten sposób możemy uratować ludzkie życie i zapobiec tragedii

kn/ds/akdn/ma/jk/md/mk/id/lm/jsz/asz/am/kw

Powrót na górę strony