Braniewo, Iława: Znęcali się nad najbliższymi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo, Iława: Znęcali się nad najbliższymi

32-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego odpowie za stosowanie przemocy wobec swojej matki. Po interwencji funkcjonariuszy mężczyzna trafił wprost do policyjnej celi, a następnego dnia kryminalni przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór. Iławski sąd zdecydował o dwumiesięcznym aresztowaniu sprawcy przemocy domowej. 29 - latek podejrzany jest o znęcanie się nad swoją konkubiną oraz córką.

Braniewo:

Policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 32-letniego mieszkańca gminy Lelkowo, który podejrzewany jest o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej matki. Do interwencji doszło 20 marca br. W pewnym momencie doszło do awantury w wyniku której syn zaczął znieważać swoją matkę oraz naruszył jej nietykalność cielesną. Sprawca przemocy domowej groził również interweniującym policjantom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, a następnego dnia kryminalni przedstawili mu zarzuty.

Wczoraj (22 marca 2018 roku) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Wobec 32-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna ma obowiązek stawiennictwa w braniewskiej jednostce 3 razy w tygodniu. Za przestępstwo znęcania grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi rok pozbawienia wolności. Jednak kara może być zdecydowanie surowsza, ponieważ 32-latek działał w warunkach tzw. „recydywy”, czyli powrotu do przestępstwa.  32-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Iława:

Policjanci z Posterunku Policji w Zalewie zostali poinformowani o znęcaniu się przez 29 – latka nad partnerką. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Zalewo będąc pod działaniem alkoholu wszczynał niczym nieuzasadnione awanturze, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, krytykował, zamykał, bił, szarpała jak również popychał. 29 – latek nie poprzestał tylko na swojej partnerce, mężczyzna znęcał się również fizycznie nad swoją córką. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz  wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W trakcie czynności przesłuchali świadków. Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad swoją partnerką. W związku z powyższym mieszkaniec gminy Zalewo usłyszał zarzut znęcania się nad swoimi najbliższymi.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 29 - latek najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

ds/jk/kw

Powrót na górę strony