Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Policyjne stoisko na Samorządowym Dniu Sołtysa

Policjanci wzięli udział w Samorządowym Dniu Sołtysa, który odbył się w ostródzkiej Expo Arenie. Podczas wydarzenia funkcjonariusze promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, rozmawiali z gośćmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz służby w policji, a także interweniowali udzielając pomocy jednemu z uczestników imprezy.

"Dzień Sołtysa" to coroczne święto, które ma na celu okazanie wdzięczności sołtysom za ich wkład na rzecz rozwoju polskiej wsi oraz podkreślić ich rolę w społeczności lokalnej. W tegorocznym wydarzeniu, które odbyło się w miniony piątek (09.03.2018) w ostródzkiej Expo Arenie, wzięło udział ponad 1400 osób.

Wśród uczestników tego przedsięwzięcia znaleźli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda, jako nowoczesne narzędzia ułatwiające kontakt społeczeństwa z policją.

Policjanci w rozmowach z uczestnikami spotkania poruszali również tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zasadami rekrutacji do służby w policji.

Jak się okazało obecność policjantów przyczyniła się też do szybkiej interwencji i udzielenia pomocy jednemu z sołtysów, który podczas wydarzenia w pewnym momencie źle się poczuł i zaczął tracić przytomność. Zebrani goście po pomoc zwrócili się do funkcjonariuszy. Policjanci natychmiast ruszyli do działania. Udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. 47-latek został zabrany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

(ab/tm)

  • Uczestnicy spotkania #1
  • Uczestnicy spotkania #2
  • Uczestnicy spotkania #3
  • Uczestnicy spotkania #4
  • Uczestnicy spotkania #5
Powrót na górę strony