Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: „Zostań policjantem” - udział giżyckich policjantów w 2. Targach Edukacyjnych dla młodzieży

Giżyccy funkcjonariusze wzięli udział w 2. Targach Edukacyjnych, dzięki temu tegoroczni maturzyści mogli zapoznać się z ofertą pracy w służbach mundurowych. Policjanci rozmawiali z osobami zainteresowanymi, które rozważają zatrudnienie się w służbie odpowiedzialnej za bezpieczeństwo, o wymaganiach stawianych kandydatom chcącym wstąpić do policji. Funkcjonariusze tłumaczyli także uczestnikom, jakie kwalifikacje preferowane są przy naborze.

W Sali Konferencyjno - Szkoleniowej Biłas i synowie w Giżycku odbyły się 2. Targi Edukacyjne dla młodzieży. Celem tego przedsięwzięcia było zaprezentowanie przyszłym maturzystom oferty edukacyjnej szkół wyższych, a także oferty instytucji związanych z edukacją i miejscowym rynkiem pracy. Zaproszone uczelnie (Elbląska Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, OXFORDON Studia w Anglii, Społeczna Akademia Nauk, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Uniwersytet w Bialymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademia Morska w Gdyni, Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej) przedstawiły swoje propozycje kierunków kształcenia na rok szkolny 2018/2019. Z zaproszenia do udziału w Targach Edukacyjnych skorzystali również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, prezentując aspekty służby w tej formacji.

Film 2. Targi Pracy w Giżycku

Pobierz plik 2. Targi Pracy w Giżycku (format mp4 - rozmiar 19.61 MB)

 • 2. Targi Pracy #1
  2. Targi Pracy #1
 • 2. Targi Pracy #2
  2. Targi Pracy #2
 • 2. Targi Pracy #3
  2. Targi Pracy #3
 • 2. Targi Pracy #4
  2. Targi Pracy #4
 • 2. Targi Pracy #5
  2. Targi Pracy #5
 • 2. Targi Pracy #6
  2. Targi Pracy #6

Na stoisku zorganizowanym przez policjantów przyszli absolwenci szkół średnich mogli m.in. poznać procedury obowiązujące przy doborze do służby w policji, a także dowiedzieć się, jakie należy spełniać kryteria i gdzie składa się dokumenty w celu rozpoczęcia procedury kwalifikującej do służby. Uczestnicy tego wydarzenia mieli też możliwość bezpośredniego indywidualnego porozmawiania z policjantami o sowich planach i podczas konwersacji poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Funkcjonariusze informowali również zainteresowanych o umiejętnościach preferowanych przy naborze do służby, rozmawiając także z młodzieżą na temat swojej codziennej pracy.

2. Targi Edukacyjne zostały zorganizowane przez Beatę Bobieni Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Giżycku. Honorowy patronat nad Targami objął Starosta Powiatu Giżyckiego. Patronaty medialne: MeloRadio, Study4u.eu

(ich/tm)

Powrót na górę strony