Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet” ,czyli prezent dla pań od piskich policjantów

Piscy policjanci przygotowali niespodziankę dla pań kierowców z okazji Dnia Kobiet. Zorganizowali przyspieszony kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Najpierw funkcjonariusze drogówki przeprowadzili instruktaż teoretyczny w komendzie, a następnie panie wzięły udział w części praktycznej. Pod okiem instruktora uczyły się jak bezpiecznie wychodzić z poślizgu. Uczestniczki kursu były bardzo zadowolone z niespodzianki.

W środę (7 marca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu, wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Edukacji i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zorganizowali krótki kurs doskonalący umiejętności jazdy samochodem pn. „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Zainteresowanie akcją było ogromne. Ostatecznie w kursie, adresowanym do pań – kierowców, wzięło udział 12 kobiet.

Najpierw odbyła się część teoretyczna w piskiej komendzie. Rozpoczął ją Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski, który bardzo serdecznie przywitał uczestniczki akcji.

Następnie policjanci drogówki przypomnieli uczestniczkom kursu najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy samochodem. Nie brakowało też ciekawych pytań ze strony pań. Była m.in. dyskusja na temat wożenia dzieci w fotelikach oraz jazdy samochodem w szpilkach.

W dalszej części policjantka przedstawiła założenia funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mówiła w jaki prosty można z niej skorzystać mając tym samym wpływ na poprawę bezpieczeństwa w środowisku lokalnym.

Część teoretyczną zakończył kom. Marcin Karmowski, który wręczył paniom pamiątkowe dyplomy oraz kamizelki odblaskowe.

Przyszedł wreszcie czas na oczekiwaną jazdę samochodem pod okiem instruktora nauki jazdy. Każda z pań miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeżdżąc samochodem na trolejach, które symulują warunki poślizgu. Wrażeń nie brakowało zwłaszcza, gdy na skutek poślizgu auto kilkukrotnie obracało się.

Po przejażdżce uczestniczki kursu były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania z takiej jazdy. Mogły bowiem dowiedzieć się, w jaki bezpieczny sposób można wyprowadzić samochód z poślizgu. Wszystko pod okiem instruktora nauki jazdy, pana Andrzeja Sawickiego.

Panie były bardzo zadowolone z możliwości uczestniczenia w kursie „Bezpieczny poślizg z okazji Dnia Kobiet”. Powiedziały, że był to bardzo fajny i trafiony pomysł ze strony policjantów.

asz/kw

  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg
  • bezpieczny poslizg

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4 MB)

Powrót na górę strony