Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: „Bezpieczne ferie 2018” na Warmii i Mazurach

Ferie zimowe – dla uczniów czas wolny od nauki, okres beztroski i wyjazdów w miejsca zorganizowanego wypoczynku. Dla policjantów czas wzmożonej pracy Po to, by na Warmii i Mazurach ferie przebiegły bez niebezpiecznych zdarzeń.

W tym roku ferie zimowe na Warmii i Mazurach przypadły na okres 22. 01. - 04.02. Przez te dwa tygodnie dzieci i młodzież z regionu korzystać będzie z przerwy międzysemestralnej. To czas, kiedy wiele z nich wyjedzie na obozy, zimowiska, wycieczki. Wiele też zostanie w domu, co nie wyklucza aktywnego spędzania czasu. Co roku policjanci przygotowują działania „Bezpieczne ferie”. Patrole prewencyjne, profilaktycy, funkcjonariusze ruchu drogowego, a nawet policyjne patrole narciarskie - wszyscy zwierają szyki, by to był naprawdę bezpieczny czas, nie tylko dla młodzieży z Warmii i Mazur, ale także dla tych, którzy w okresie ferii w innych regionach kraju, przyjadą tu by odpocząć.

Policjanci przygotowując się do pracy w tym czasie, wiele energii i czasu poświęcili także na to, by w odpowiedni sposób uprzedzić dzieci i młodzież o zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć podczas beztroskiego wypoczynku. Pisaliśmy o tym na naszej stronie („Bezpieczne ferie na Warmii i Mazurach. Policjanci gotowi do pomocy”).

W czasie ferii policjanci będą widoczni nie tylko na drogach. Funkcjonariusze będą również pełnić służbę na stokach narciarskich. Mundurowi na nartach przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo i porządek na trasach, będą zwracać uwagę na zbyt brawurową jazdę oraz na pijanych narciarzy. Sprawdzą też, czy dzieci, które nie skończyły 16 lat, jeżdżą w kaskach. Na temat tej akcji więcej można także przeczytać na naszej stronie („Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”).

Działdowo

Już na początku ferii, we wtorek (23.01.2018), dzielnicowa z Lidzbarka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku i przeprowadziła krótką pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku w okresie zimowym, właściwego korzystania z zabaw na dworze, na śniegu, podczas zjeżdżania z górek czy ślizgawek. Uczestnikami spotkania byli wychowankowie szkoły korzystający z wypoczynku zimowego.

Kętrzyn

Kętrzyńską komendę policji we wtorek (23.01.2018) odwiedziły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Dużą radość sprawiło również przymierzenie policyjnego munduru. Nie zabrakło również atrakcji związanej z pobieraniem od małych gości odcisków palców. Podczas spotkania policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami na śniegu, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy. Najwięcej emocji wywołała wizyta na policyjnym parkingu, bo tam właśnie dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Maluchy otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, aby były bardziej widoczne na drodze oraz certyfikaty Małego Policjanta.

 

 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #1
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #1
 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #2
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #2
 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #3
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #3
 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #4
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #4
 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #5
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #5
 • Bezpieczne ferie w Kętrzynie #6
  Bezpieczne ferie w Kętrzynie #6

 

Nidzica

We wtorek (23.01.2018) w nidzickiej hali sportowej z dziewczętami grającymi w Uczniowskim Klubie Sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy spotkała się policjantka. Koszykarki w wieku 11-13 lat miały okazję uczestniczyć w pogadance na temat uzależnień. Zawodniczki dowiedziały się o konsekwencjach zażywania środków odurzających, dopalaczy czy też alkoholu. Usłyszały też kilka cennych porad na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii, a na koniec spotkania zawodniczki otrzymały ulotki z informacjami o podstawowych zasadach panujących na stokach narciarskich, konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów” oraz numerów alarmowych.

 

 • Bezpieczne ferie w nidzicy #1
  Bezpieczne ferie w nidzicy #1
 • Bezpieczne ferie w nidzicy #2
  Bezpieczne ferie w nidzicy #2
 • Bezpieczne ferie w nidzicy #3
  Bezpieczne ferie w nidzicy #3

Pisz

Na terenie powiatu piskiego dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty różnego rodzaju zajęć przygotowanych z myślą o nich. Odwiedzają ich tam policjanci wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Piszu. Funkcjonariusze mówią o bezpiecznych feriach, a przedstawiciele PSSE o zdrowym wypoczynku. Takie właśnie spotkanie z najmłodszymi odbyło się w środę (24.01.2018) w Szkole Podstawowej nr 1 w Piszu. Kom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz Agnieszka Karmowska z Sanepidu spotkały się z dziećmi, które uczestniczą w zorganizowanych w szkole zajęciach pn. „Bezpieczne ferie tylko z Jedynką”. Policjantka przypominała najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Tłumaczyła, w jaki w jaki sposób należy się zachować, gdy załamie się lód oraz jak wezwać pomoc. Mówiła także o elementach odblaskowych wyjaśniając, dlaczego są one tak ważne. Na zakończenie kom. Anna Szypczyńska zachęcała uczniów do udziału w konkursie plastycznym pn:. „Stok nie jest dla bałwanów”.

 

 • Bezpieczne ferie w Piszu #1
  Bezpieczne ferie w Piszu #1
 • Bezpieczne ferie w Piszu #2
  Bezpieczne ferie w Piszu #2
 • Bezpieczne ferie w Piszu #3
  Bezpieczne ferie w Piszu #3

 

Szczytno

Szczycieńscy policjanci zajmujący się profilaktyką, dzielnicowi, a także funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili spotkania z uczestnikami półzimowisk, które trwają w szkołach podstawowych w Szczytnie. By zapewnić bezpieczną, często daleką podróż, dzieciom, które do takiego wyjazdu się przygotowują, policjanci drogówki będą kontrolować autokary, ich stan techniczny, tachografy. Potrzebę skontrolowania autobusu w Szczytnie można zgłaszać w godzinach 8:00 – 15.00 do WPIiRD Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie tel. 89-623 22 34; 89- 623 22 47 lub 89- 623 22 00.

 

 • Bezpieczne ferie w Szczytnie #1
  Bezpieczne ferie w Szczytnie #1
 • Bezpieczne ferie w Szczytnie #2
  Bezpieczne ferie w Szczytnie #2
 • Bezpieczne ferie w Szczytnie #3
  Bezpieczne ferie w Szczytnie #3

Kętrzyn

Ferie zimowe to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są bardziej narażone na rozmaite niebezpieczeństwa. W takiej sytuacji powinny być otoczone szczególną troską i opieką ze strony wszystkich instytucji i organizacji.

Wczoraj na zaproszenie pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie policjanci spotkali się z dziećmi, które tegoroczne ferie zimowe spędzają w bibliotece.

Funkcjonariusze podczas prowadzonej prelekcji zaznaczyli, że ferie zimowe to dla dzieci czas zabaw i wypoczynku, jednak aby po ich zakończeniu wszyscy mogli wrócić do szkoły szczęśliwi i wypoczęci, należy pamiętać o dbaniu o własne bezpieczeństwo, zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów jak i podczas spędzania ferii w miejscu zamieszkania.| Policjanci zwracali uczniom uwagę na zasady prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym, w szczególności na konieczność posiadania elementów odblaskowych. Przypominali także, jak zachować się w stosunku do osób nieznajomych. Podczas spotkania poruszony został temat numerów alarmowych i sposobu wzywania pomocy w sytuacjach newralgicznych. Najmłodsi przestrzegani byli przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

 

 • Spotkanie z dziećmi w bibliotece
  Spotkanie z dziećmi w bibliotece
 • Spotkanie z dziećmi w bibliotece
  Spotkanie z dziećmi w bibliotece
 • Spotkanie z dziećmi w bibliotece
  Spotkanie z dziećmi w bibliotece

Węgorzewo

W piątek (26.01.2018) w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne ferie 2018” węgorzewscy policjanci przeprowadzili spotkania z dziećmi przebywającymi na zorganizowanym zimowisku  w Świetlicy Socjoterapeutycznej „DOM”  w Węgorzewie oraz z zuchami i harcerzami, którzy zorganizowali kolonię w Zespole Szkół w Pozezdrzu. Funkcjonariusze przypominali o podstawowych i zarazem ważnych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw. Udzielali wielu cennych rad, które pozwolą na bezpieczne spędzenie wolnego czasu, oraz przekazali wiedzę na temat zagrożeń jakie młodzi ludzie mogą napotkać w codziennym życiu. Przypomnieli również kilka podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa, żeby po feriach zostały tylko miłe wspomnienia.

 

Nowe Miasto Lubawskie:

W trakcie ferii policjanci spotykali się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. Dzielnicowi z Nowego Miasta Lubawskiego asp. szt. Paweł Cherkowski i sierż szt. Mateusz Soter odwiedzili dzieci, które uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury. Funkcjonariusze wspominali, że zjeżdżanie na sankach i nartach ze wzniesień położnych w pobliżu akwenów lub dróg jest bardzo niebezpieczne. Policjanci przypominali, że rzucanie zbitym śniegiem lub śnieżką z kamieniem, może wyrządzić komuś krzywdę. Niebezpieczne jest również rzucanie śnieżkami w jadące samochody. Śniegowa kula może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek.

 

 

(jn/ep/id/asz/esz/ep/tm/kw)

Powrót na górę strony