Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci rozmawiali z mediami o bezpieczeństwie podczas ferii

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się na Warmii i Mazurach ferii. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki prewencyjnej oraz bezpieczeństwa w „sieci”.

Dzisiaj (19.01.18 r.) przy ulicy Leonharda w miejscu kontroli autobusów, Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas rozpoczynających się na  Warmii i Mazurach ferii.

Na początku mł. insp. Robert Zalewski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie opowiedział o tym, że policjanci drogówki podczas ferii skupią się na sprawdzaniu stanu trzeźwości użytkowników ruchu, sprawdzą jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Policjanci będą egzekwować przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, zareagują na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz przez kierowców względem pieszych. Sprawdzą oświetlenie pojazdu, oznakowanie i wyposażenie. Szczególnym nadzorem obejmą autobusy, którymi dzieci wyruszą na ferie.

Następnie głos zabrała podinsp. Małgorzata Bojarowska z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Policjantka zwróciła uwagę na to, że każda zorganizowana kolonia podczas ferii musi być zgłoszona w bazie wypoczynkowej, którą rodzice mogą sprawdzić na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Policjantka na kanwie ostatnich wydarzeń z Ełku, gdzie 3 dziewczynki bawiły się na zamarzniętym akwenie, przypomniała, że jedynym bezpiecznym miejscem do zabawy na lodzie jest profesjonalne lodowisko z ochroną i obsługą techniczną. Pani inspektor wspomniała również o tym, że dzisiaj w województwie ruszają patrole policjantów na stokach. Do głównych zadań szusujących funkcjonariuszy będzie należało dbanie o bezpieczeństwo miłośników białego szaleństwa.

Jako ostatni wystąpił mł. insp. Leszek Róziecki Naczelnik Wydziału Cyberprzestępczości, który przekazał informacje dotyczące niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych w Internecie. Jak sami wiemy nie wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z wyjazdów na zorganizowane kolonie. Gro z tych dzieci będzie spędzała czas w domu, a co za tym idzie z pewnością nasze pociechy będą korzystały z Internetu. Naczelnik zwrócił uwagę, że w dużym stopniu bezpieczeństwo w sieci będzie zależało od rodziców. To właśnie oni zobligowani będą do tego, aby dopilnowały swoje dzieci w jaki sposób korzystają z tej formy spędzania wolnego czasu.

W dzisiejszych działaniach inaugurujących „Bezpieczne Ferie”  i policyjne patrole na stoku Kurza Góra wziął udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak.  Funkcjonariusze przygotowali stoisko z mnóstwem atrakcji dla miłośników sportów zimowych. Policjanci promowali akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Dla osób przebywających na stoku przygotowane były specjalne konkursy wiedzy dotyczące zasad bezpieczeństwa. W konkursach, grach i zabawach mógł wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Aby wygrać jedną z atrakcyjnych nagród, należało właściwie odpowiedzieć na pytania związane z bezpieczeństwem na stoku.

Podstawowym zadaniem policjantów na stokach narciarskich jest działanie prewencyjne mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Policjanci przypominają przy tym, by osoby, które korzystają z uroków zorganizowanych tras narciarskich, zapoznały się z regulaminem obiektu i podstawowymi przepisami związanymi z „białym szaleństwem”.

Poniżej przedstawiamy linki dotyczące „Bezpiecznych Ferii 2018”.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/41165,KWP-Bezpieczne-ferie-na-Warmii-i-Mazurach-Policjanci-gotowi-do-pomocy.html

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/153572,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-na-stoku.html

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/41179,KWP-Zimowy-poradnik-bezpieczenstwa.html

 

 

kw

 

 • narciarze na stokach #1
 • narciarze na stokach #2
 • narciarze na stokach #3
 • narciarze na stokach #6
 • narciarze na stokach #7
 • narciarze na stokach #8
 • narciarze na stokach #9
 • narciarze na stokach #10
 • narciarze na stokach #11
 • narciarze na stokach #12
 • narciarze na stokach #13
 • narciarze na stokach #14
 • narciarze na stokach #15
 • narciarze na stokach #16
 • narciarze na stokach #17
 • narciarze na stokach #18
 • narciarze na stokach #19
 • narciarze na stokach #20
 • narciarze na stokach #21
 • narciarze na stokach #22

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony