Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Usłyszał 18 zarzutów i dostał dozór za włamania, usiłowania włamań oraz uprawę marihuany

W ręce olsztyńskich policjantów wpadł 28-latek podejrzany o włamanie do piwnicy. Zebrany w toku prowadzonego postępowania materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu aż 17 zarzutów za włamania i usiłowania włamań m. in. do piwnic i pomieszczeń gospodarczych. Mieszkaniec Olsztyna usłyszał również zarzut za uprawianie krzewów konopi innych niż włókniste.

Olsztyńscy kryminalni podczas swoich działań zdobyli informację, która pozwoliła im ustalić, gdzie mieszka mężczyzna, który w grudniu 2017 r. włamał się do piwnicy jednego z bloków mieszkalnych. Podczas przeszukania jego mieszkania, znaleźli i zabezpieczyli m. in. wysokiej jakości sprzęt wędkarski oraz 8 krzewów marihuany. Zebrany w toku prowadzonego postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu aż 17 zarzutów za włamania i usiłowania włamań m. in. do piwnic i pomieszczeń gospodarczych.

Mieszkaniec Olsztyna usłyszał również zarzut za uprawianie krzewów konopi innych niż włókniste. Funkcjonariusze odzyskali też przedmioty, które mężczyzna wcześniej ukradł, a później wystawiał w olsztyńskich lombardach.

Według policjantów łupem 28-latka padło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ponad 20 tys złotych.

Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem. Sprawa jest w toku, śledczy ustalają jej szczegóły. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(IK/TM)

Powrót na górę strony