Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Przyjechał do Ełku „żeby coś namalować” - został zatrzymany

Dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu policjanci zatrzymali mężczyznę, który malował sprayem elewację budynku w Ełku. W chwili zatrzymania 20-latek był pijany – miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, młody mężczyzna przyjechał z gminy Świętajno, „żeby coś namalować w Ełku”.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7.01.2018) policjanci zostali poinformowani przez zaniepokojonego obywatela, że ktoś maluje graffiti na ścinanie bloku w Ełku. Patrol, który pojechał we wskazane miejsce, zatrzymał młodego mężczyznę. Policjanci ujawnili napis na ścianie i zabezpieczyli puszki z farbą w sprayu. Okazało się, że 20-latek przyjechał z kolegami z gminy Świętajno w konkretnym celu – „żeby coś namalować w Ełku”. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Szkody zostały wycenione na około 300 złotych. Być może dzięki właściwiej reakcji świadka nie doszło do kolejnych zniszczeń i uszkodzeń elewacji budynków.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń grafficiarzowi grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Najprawdopodobniej mężczyzna zostanie zobowiązany także do naprawienia szkody.

(AKdN/TM)

  • Zabezpieczone farby
Powrót na górę strony