Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Słubice: Dokonali rozboju w Działdowie, zostali zatrzymani pod Słubicami

Dwoje mieszkańców powiatu działdowskiego dokonało rozboju w jednym ze sklepów na terenie Działdowa. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że jednym ze współsprawców była kobieta. Niespełna dwie doby później oboje zostali zatrzymani przez policjantów ze Słubic w hotelu niedaleko przejścia granicznego. Oboje odpowiedzą za dokonanie rozboju.

W noworoczny poniedziałek (01.01.2018) oficer dyżurny komendy policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w jednym ze sklepów na terenie miasta. Według zgłoszenia do sklepu wszedł mężczyzna, który przedmiotem przypominającym broń zażądał od pracownicy sklepu wydania pieniędzy. Po ich kradzieży, wybiegł ze sklepu i oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy rozboju.

W wyniku podjętych działań policjanci ustalili, że mężczyzna nie działał sam, a pomagała mu młoda mieszkanka powiatu działdowskiego. We współpracy z policjantami z województwa lubuskiego funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu podejrzanych. W środę (03.01.2017) mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani przez policjantów ze Słubic. 33-latek ze swoją towarzyszką znajdowali się w jednym z hoteli niedaleko przejścia granicznego. Oboje przetransportowano do komendy w Działdowie. Dzisiaj (05.01.2018) usłyszeli zarzuty dokonania rozboju.

Sąd Rejonowy w Działdowie wobec obojga zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Za dokonane przestępstwo rozboju grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(JN/TM)

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymana kobieta
Powrót na górę strony