Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno, Bartoszyce: Policjanci w roli Świętego Mikołaja

Szczycieńscy i bartoszyccy policjanci wcielili się w rolę Świętego Mikołaja. Asp. Rafał Sochacki - dzielnicowy z gminy Dźwierzuty, zorganizował zbiórkę zabawek, które następnie wraz z kolegami przekazał dla podopiecznych świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach. Bartoszycki dzielnicowy - asp. sztab. Paweł Mazuro – po raz trzeci zorganizował zbiórkę na rzecz dzieci z ośrodka szkolno – wychowawczego. Dzięki temu już kilka dni przed świętami dzieciaki otrzymały mnóstwo upominków.

Szczytno

“Ho, ho, ho…, a któż to?” - takimi słowami asp. Rafał Sochacki powitał podopiecznych świetlicy wiejskiej w Dźwierzutach. Policjant dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie przekazał podopiecznym placówki gry planszowe, puzzle, klocki i inne atrakcje pochodzące z przeprowadzonej przez niego zbiórki. Do zbiórki włączyły się także córki i kuzynka policjanta dzielnicowego. Dziewczynki przekazały koleżankom i kolegom z Dźwierzut rzeczy, które mogą służyć innym jeszcze bardzo, bardzo długo.

Wczoraj (21.12.2017) gdy do pomieszczenia zabawowego w świetlicy weszli policjanci z prezentami, dodatkowo ubrani w czapki mikołajowe, radości dzieci nie było końca. Największą zabawę wszystkim dzieciom sprawiło rozpakowanie kolorowych toreb i kartonów. Akcja jaką przeprowadził asp. Rafał Sochacki jest doskonałym wzorem do naśladowania. Okazuje się, że zabawki nie kończą swojego przeznaczenia w momencie, gdy ich właściciele dorastają. Zabawki doskonale odnajdują się w towarzystwie innych dzieci i dla wielu mogą być ogromną radością.

Udowodnili to wczoraj szczycieńscy policjanci. W przekazaniu prezentów uczestniczyła Marianna Szydlik Wójt Gminy Dźwierzuty, która podziękowała naszym funkcjonariuszom za ten szlachetny i bezinteresowny gest. Policjanci natomiast, są jak zawsze przy takich okazjach szczęśliwi, że w taki sposób mogą wspomóc działalność takich instytucji jak świetlica w Dźwierzutach.

 

 • Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #1
  Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #1
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #2
  Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #2
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #3
  Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #3
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #4
  Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #4
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #5
  Policyjni Mikołaje z KPP w Szczytnie #5

Bartoszyce

Bartoszyccy dzielnicowi po raz trzeci zorganizowali świąteczną zbiórkę zabawek, słodyczy i przyborów szkolnych. W tym roku do świątecznej zbiórki dołączyli sędziowie i pracownicy Sądu Rejonowego w Olsztynie. Choć do świąt jeszcze kilka dni, to już dziś (21.12.2017.) policjanci z Bartoszyc wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i obdarowali dzieci upominkami, które wcześniej sami zebrali. Głównym sprawcą tego zamieszania jest asp. sztab. Paweł Mazuro z bartoszyckiej komendy, który zbierał zabawki, puzzle, książki i pluszowe misie i wszystko to co czym można obdarować dzieci. W tym roku na wezwanie Pawła do działania odpowiedziało tak dużo policjantów, że w pokoju dzielnicowych nie było gdzie układać przynoszonych upominków.

Do tegorocznej świątecznej zbiórki policjantów dołączyli także sędziowiei pracownicy Sądu Rejonowego w Olsztynie, którzy kupili dzieciom przybory szklone, malowanki i słodycze. Dzielnicowi zawieźli upominki do potrzebujących wsparcia rodzin, zabawki trafiły też do Oddziału Przedszkolnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Bartoszycach i na Oddział Chorób Dziecięcych w Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach.

 

 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #1
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #1
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #2
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #2
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #3
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #3
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #4
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #4
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #5
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #5
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #6
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #6
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #7
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #7
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #8
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #8
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #9
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #9
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #10
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #10
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #11
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #11
 • Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #12
  Policyjni Mikołaje z KPP w Bartoszycach #12

(IC/MK/TM)

Powrót na górę strony