Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: 40-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą ...1,5-rocznego labradora

Nie portfel ani nie telefon komórkowy był obiektem zainteresowania 40- letniego mieszkańca Ostródy. Mężczyzna postanowił ukraść... 1,5-rocznego labradora. Kiedy właściciel psa próbował uniemożliwić mu ucieczkę, napastnik uderzył go w twarz i zniszczył mu kurtkę.

Jak bardzo musiał być zaskoczony właściciel 1,5-rocznego labradora, do którego podczas spaceru, podszedł nieznany mężczyzna, który zaczął go wyzywać, a w pewnym momencie wyrwał mu z ręki smycz i zaczął oddalać się z czworonogiem. Kiedy właściciel psa próbował uniemożliwić mu ucieczkę został uderzony w twarz. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której napastnik zniszczył kurtkę pokrzywdzonego. 40-latek nie ustępował i wciąż próbował zabrać labradora, jednak pies sam zdecydował, z kim chce kontynuować spacer. Wyrwał się podejrzanemu i wrócił do swojego pana.

O awanturze powiadomieni zostali policjanci, którzy natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali 40-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Jak tłumaczył, był pijany i nie wie, co przyszło mu do głowy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ab/in

Powrót na górę strony