Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Kolejne automaty do gier zniknęły z nidzickiego rynku nielegalnej rozrywki

Wspólne działania nidzickich policjantów oraz funkcjonariuszy celno – skarbowych z Olsztyna wymierzyły skuteczny cios w nielegalny hazard na terenie Nidzicy. Współpraca funkcjonariuszy pozwoliła na zabezpieczenie dziewięciu niezarejestrowanych maszyn do gier. Osoby pracujące w tych lokalach usłyszały zarzuty współudziału w urządzaniu gier hazardowych. Jak zapowiadają funkcjonariusze – to nie koniec ich walki na tym polu.

W miniony piątek (15.12.2017) wieczorem funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego razem z nidzickimi kryminalnymi przeprowadzili działania kontrolne na terenie Nidzicy. Ich głównym celem było zlikwidowanie nielegalnie działających automatów do gier.

W działaniach wzięło udział łącznie 17 funkcjonariuszy obu służb, którzy o jednej porze weszli jednocześnie do trzech lokali znajdujących się na terenie Nidzicy. Łącznie zabezpieczono 9 nielegalnych maszyn do gier, wśród których były 3 automaty zwane potocznie „jednorękim bandytą”, 3 quizomaty oraz 3 symulatory. W jednym z punktów, automaty były przymocowane do ścian metalowymi sztabami, co wymagało rozcięcia tych zabezpieczeń.

  • Zabezpieczone automaty #1
    Zabezpieczone automaty #1
  • Zabezpieczone automaty #2
    Zabezpieczone automaty #2
  • Zabezpieczone automaty #3
    Zabezpieczone automaty #3

Osobom pracującym w tych punktach przedstawiono zarzuty współudziału w urządzaniu gier hazardowych. Zatrzymane automaty zostały skonfiskowane przez funkcjonariuszy celno – skarbowych.

Za przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych, ustawa przewiduje kary do 3 lat pozbawienia wolności, karę grzywny lub zastosowanie obu kar łącznie.

Zgodnie z nową ustawą o grach hazardowym, która weszła w życie w kwietniu br., z takich urządzeń można korzystać tylko w wyznaczonych do tego miejscach jakimi są np. kasyna, lub wyznaczone punkty. Każdy wolno stojący automat, nie spełniający wskazanych w ustawie wymagań, będzie za każdym razem rekwirowany przez funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego.

(ID/TM)

Powrót na górę strony