Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Chciał wręczyć policjantom łapówkę „na święta”

W efekcie kontroli drogowej ełccy policjanci zatrzymali 37-latka, który chciał ich przekupić. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, dlatego próbował w ten sposób przekonać policjantów do zaprzestania interwencji. Według niego 600 złotych miało być dla policjantów „wsparciem na święta”. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. W trakcie legitymowania okazało się, że 37-latek od dłuższego czasu poszukiwany jest listem gończym. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności na okras roku i 4 miesięcy za wcześniejsze oszustwo, groźby i zniszczenia mienia.

Mężczyźnie bardzo zależało, by w dalszym ciągu uniknąć zasądzonej kary. Chcąc „dogadać się” z policjantami, wręczył im pieniądze, żeby odstąpili od czynności służbowych. Jak stwierdził, 600 złotych miało być dla policjantów zastrzykiem gotówki na zbliżające się święta.

Policjanci kategorycznie odmówili przyjęcia pieniędzy. Mężczyzna za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, aby w ten sposób skłonić go do naruszenia prawa, został zatrzymany w policyjnej celi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności tej sprawy.

Zgodnie z kodeksem karnym za udzielanie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, aby skłonić go do naruszenia prawa w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(AKdN/TM)

Powrót na górę strony