Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Dzielnicowy interweniował wobec pijanego ucznia. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie

Piski dzielnicowy przeprowadzał spotkanie z młodzieżą w szkole ponadgimnazjalnej, kiedy o interwencję poprosił go dyrektor placówki. Jak się okazało jej sprawcą był nietrzeźwy i wulgarny 18-latek, który zakłócał porządek na terenie szkoły. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. Następnego dnia dzielnicowy ukarał 18-latka mandatami karnymi.

Piski dzielnicowy poszedł do szkoły ponadgimnazjalnej w swoim rejonie służbowym, by tam porozmawiać z młodzieżą na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas prelekcji policjant otrzymał informację od dyrektora szkoły, że na zajęcia do szkoły przyszedł pijany uczeń, który się awanturuje. Był to 18-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który wszedł do klasy będąc pod znacznym działaniem alkoholu. Uczeń przeszkadzał nauczycielowi w prowadzeniu lekcji, zakłócając w ten sposób porządek publiczny, a do tego awanturując się używał słów wulgarnych.

Nastolatek miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Zachowywał się agresywnie i arogancko wobec nauczycieli oraz funkcjonariusza policji. W tej sytuacji dzielnicowy zdecydował o wykonaniu dalszych czynności z udziałem 18-latka w komendzie. Tam sprawdził jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz dla innych osób. Funkcjonariusz zdecydował o zatrzymaniu 18-latka w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Następnego dnia uczeń został ukarany przez dzielnicowego mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych za zakłócanie porządku publicznego oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.

(ASz/TM)

Powrót na górę strony