Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Oszukiwali na aukcjach internetowych – policjanci zatrzymali 22-latka oraz jego o rok młodszego „wspólnika”

Dwaj młodzi mężczyźni na wniosek prokuratury zostali tymczasowo aresztowani za oszustwa internetowe. 22 i 21-latek oferowali na aukcjach głównie telefony, a po otrzymaniu pieniędzy nie wysyłali oferowanych produktów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych z całej Polski. Podejrzanym grożą kary nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wspólnie z miejscową prokuraturą już od jakiegoś czasu pracują nad sprawą oszustw internetowych. Wykonując czynności w tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ełku, którzy zamieszani są w ten przestępczy proceder. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 22-latek i jego o rok młodszy wspólnik wystawiali na aukcjach internetowych różne przedmioty, a po otrzymaniu pieniędzy nigdy nie wysyłali ich kupującym. Oferowany towar to głównie sprzęt elektroniczny, opony, baseny ogrodowe i meble. Mężczyźni zakładali i otwierali rachunki bankowe, wykorzystując dane innych osób. I za pomocą takich kont dokonywali szeregu transakcji dotyczących swojej przestępczej działalności.  

Podczas przeszukań mieszkań podejrzanych policjanci zabezpieczyli dowody świadczące o ich oszustwach. Wśród nich były między innymi pudełka po telefonach, w których znajdowały się bezwartościowe rzeczy, najprawdopodobniej przygotowane do wysyłki osobom, które na aukcjach zakupiły telefon.

22-latek jest także podejrzany o groźby i wymuszenie rozbójnicze.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Mężczyznom grożą kary nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Pod nadzorem prokuratury wykonywane są dalsze czynności i analizowany jest dotychczas zebrany materiał. Wciąż ustalane są kolejni pokrzywdzeni z terenu całej Polski.

ak/in

  • Zabezpieczone dokumenty
    Zabezpieczone dokumenty
Powrót na górę strony