Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Bracia podejrzani o kradzież kół. Zatrzymani na gorącym uczynku i aresztowani

Dwaj bracia z Olsztyna najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 22-latek poszukiwany był listem gończym i będzie odpowiadał za kradzież rozbójniczą oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Jego młodszy o 3 lata brat odpowie za kradzież i wywieranie za pomocą groźby wpływu na uczestników postępowania.

W miniony poniedziałek (06.11.2017) o godz. 20:00 oficer dyżurny nidzickiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży kół na terenie miasta. Z relacji poszkodowanego wynikało, że sprawcy są w trakcie odkręcania mu kół z samochodu marki Audi, a z chwilą podjęcia próby zatrzymania ich i odebrania swojej własności, został uderzony kluczem w nogę.

Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. Sprawcy widząc nadjeżdżający radiowóz, wsiedli do samochodu i rozpoczęli ucieczkę w kierunku Działdowa.

Kierowca samochodu marki BMW nie reagował na podawane sygnały do zatrzymania przez funkcjonariuszy. Oficer dyżurny podjął decyzję o skierowaniu dodatkowych sił i wysłał w tę okolicę kolejne radiowozy. Policjanci jechali za uciekającym samochodem z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, jednak kierowca nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania się i kontynuował jazdę.

W miejscowości Lipówko w gminie Działdowo, 22-latek nie zapanował nad autem i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Osoby z BMW zostały zatrzymane i doprowadzone do komendy w Nidzicy.

 

  • BMW zatrzymanych #1
    BMW zatrzymanych #1
  • BMW zatrzymanych #2
    BMW zatrzymanych #2
  • Zatrzymany mężczyzna
    Zatrzymany mężczyzna

W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym kierowcą sprawdzono jego stan trzeźwości. Tu policjanci nie mieli żadnych uwag , jednakże w chwili sprawdzania jego danych osobowych w systemach informatycznych okazało się, że kierowca ten jest poszukiwany listem gończym przez sąd w Olsztynie. Miał on do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

Obaj bracia usłyszeli zarzuty. 19-latek usłyszał zarzut kradzieży i wywierania groźbą wpływu na uczestników postępowania, a 22-latek zarzut kradzieży rozbójniczej i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (09.11.2017) nidzicki sąd przychylił się do niego i wydał postanowienie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Jeszcze tego samego dnia bracia trafili do oddzielnych cel w areszcie śledczym.

(ID/TM)

Powrót na górę strony