Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Giżycko

Giżycko: Zabezpieczyli 250 gramów marihuany – 24-latek ukrył je w aucie i na poddaszu

Policjanci z Giżycka zatrzymali 24-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W samochodzie i mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli 250 gramów marihuany. Mieszkańcowi tamtejszej gminy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mieszkańca gminy Giżycko doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16.00. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że 24-latek może przewozić swoim samochodem narkotyki. Ich ustalenia potwierdziły się. Zatrzymany do kontroli mężczyzna miał w aucie susz roślinny koloru zielonego zawinięty w reklamówkę. W trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne środki odurzające w postaci suszu roślinnego. Narkotyki zawinięte w reklamówki były ukryte na poddaszu. W sumie policjanci zabezpieczyli 250 gramów środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

bg/in