Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Nietrzeźwy spowodował wypadek na obwodnicy

Na obwodnicy Mrągowa doszło do wypadku spowodowanego przez nietrzeźwego kierowcę. 52–letni kierowca jadący seatem i wykonując manewr w lewo zderzył się z audi, a następnie z renault. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia wczoraj (06.11.2017) około godz. 16:00 na obwodnicy Mrągowa. 52–letni mężczyzna jadący seatem cordobą od Giżycka w kierunku osiedla Mazurskiego wykonał manewr skrętu w lewo nie ustępując pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi jadącego od Marcinkowa. W efekcie doszło do zderzenia bocznego aut, gdzie dodatkowo seat przemieścił się i uderzył w renault clio. Na miejsce wypadku pracowali policjanci, strażacy oraz pogotowie.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Wtedy okazało się, że kierowca seata miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, pozostali byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia pasażerka seata doznała złamania ręki. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie wypadku oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według Kodeksu Karnego grozi kara 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

(DK/TM)

  • fot. Piotr Piercewicz
Powrót na górę strony