Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Kierowali pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Zostali zatrzymani

Trzej pijani kierujący samochodami oraz jeden rowerzysta zapiszą się w niechlubnej policyjnej statystyce. Podczas mijającego weekendu na drogach powiatu iławskiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni będą już wkrótce odpowiadać za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Skrajną nieodpowiedzialności wykazał się mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Mężczyzna pomimo wcześniej wypitego alkoholu postanowił wsiąść za „kółko” wspólnie ze swoim znajomym. O niebezpiecznych manewrach kierującego mercedesem oficera dyżurnego iławskiej policji poinformował świadek. Funkcjonariusze już po kilku minutach zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 45 – latek kierował samochodem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód odholowali na parking strzeżony.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali podczas kontroli prędkości. Funkcjonariusze zauważyli poruszające się z nadmierną prędkością audi. Okazało się, że kierowca jechał samochodem 78/50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Podczas czynności ustalili, że 47 – latek kierował audi mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci za przekroczenie prędkości i kierowanie samochodem bez uprawnień ukarali mieszkańca Ostródy mandatami.

Tymczasem w Lubawie iławscy policjanci ruchu drogowego podczas działań NURD zauważyli kierującego toyotą, który po zaparkowaniu auta przebiegł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego alkohol. Policjanci sprawdzili dokumenty 24 – latka oraz jego stan trzeźwości. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Mieszkaniec Lubawy kierował toyotą mając prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast w Suszu mundurowi podczas patrolu miasta zauważyli kierującego rowerem bez oświetlenia i elementów odblaskowych. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli drogowej. Podczas czynności okazało się, że 27 - latek kierował rowerem mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem.

jk/kw

Powrót na górę strony