Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Pijany kierowca oddalił się z miejsca wypadku. Został zatrzymany godzinę później

Na trasie Ełk-Wiśniowo Ełckie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 36-letni kierowca BMW i jego pasażer po zderzeniu z kierującą fordem oddalili się z miejsca wypadku i zostawili ją zakleszczoną w pojeździe. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez dzielnicowych. Kobieta trafiła do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku na trasie Ełk-Wiśniowo Ełckie. Do zdarzenia doszło w sobotę (07.10.2017r.) przed godziną 23:00.

 
Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że podczas wymijania się dwóch pojazdów doszło do zderzenia lewymi bokami. W wyniku tego kierująca fordem zjechała na lewą stronę drogi, gdzie uderzyła pojazdem w drzewo i wpadła do rowu. Drugi pojazd – BMW też zjechał na lewe pobocze i uderzył czołowo w drzewo. Kierowca i pasażer BMW oddalili się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Kobieta była zakleszczona w samochodzie.

 

Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby uwolnić ją z auta. 21-latka trafiła do szpitala z obrażeniami głowy i obojczyka. Dzielnicowi wykonując czynności w tej sprawie ustalili, kto podróżował pojazdem BMW.

 

36-letni kierowca i 26-letni pasażer zostali zatrzymani w mieszkaniu już po godzinie od zdarzenia. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Kierowca odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego została mu pobrana krew do dalszych badań. Pojazdy został zabezpieczone do dalszych czynności na policyjnym parkingu.

Zgodnie z art. 93&1 kodeksu wykroczeń, kto prowadząc pojazd, który, uczestnicząc w wypadku drogowym, nie udziela niezwłocznej pomocy ofierze wypadku, podlega karze aresztu albo grzywny.

 

Akdn/kw

Powrót na górę strony